Ázijská slivka ´KUBÁNSKA KOMETA´, podp. St. Julien, 100-120 cm, kont. 7,5 l

Medzidruhový kríženec s veľkými ružovofialovými plodmi so sladko-kyslou chuťou.

 
Botanický názov:
Prunus salicina ´Kubánska kométa´
Kontajner:
7,5 l
Predajná veľkosť:
100 - 120 cm
Obj. čislo:
10706
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
39,90 €
Cena bez DPH:
33,25 €
-+

Ázijská slivka ´KUBÁNSKA KOMETA´, podp. St. Julien, 100-120 cm, kont. 7,5 l

Medzidruhový kríženec s veľkými ružovofialovými plodmi so sladko-kyslou chuťou.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné
Pôdavzdušná, priepustná, úrodná
PodpníkSt. Julien - stredne silno rastúci podpník, vytvára menšiu kompaktnú korunu,
Zber plodovVII-IX
Český názovSlivoň asijská 'KUBÁNSKA KOMETA'

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Ázijská slivka ´Kubánska Kométa´ pochádza z Krymu a vznikla krížením myrobalánu, japonskej, čínskej a ussurijskej slivky. Je to slabo rastúca odroda, ktorej prednosti sú odolnosť voči chorobám a mrazu. Je čiastočne samoopelivá, pre zvýšenie rodivosti preto odporúčame výsadbu viacerých odrôd sliviek. Oválne plody sú pomerne veľké, dosahujú hmotnosť 50 - 60 g. Šupka plodov je žltá, takmer celá je však prekrytá červenobordovou farbou. Dužina je pevná, šťavnatá, na začiatku má žltooranžovú, neskôr červenú farbu. Chuť je harmonická, skôr sladká ako kyslá. Dužina sa veľmi dobre oddeľuje od kôstky. Plody dozrievajú koncom júna až začiatkom júla, nepraskajú a sú vhodné aj na transport. Využívajú sa na výrobu džemov, konzervovanie a prípravu dezertov.


Pestovanie: Pred výsadbou je dôležité zvoliť vhodné stanovisko podľa nárokov jednotlivých rastlín. Takisto je dôležité pripraviť pôdu a v prípade potreby zapracovať do pôdy substrát podľa nárokov jednotlivých rastlín. Ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:substrát). Pri výsadbe je potrebné vykopať jamu minimálne 2-krát väčšiu ako črepník. Rastlinu vyberieme z črepníka a vysadíme ju tak, aby povrch zeminy v črepníku bol v rovine s povrchom okolitej pôdy, resp. aby bol mierne zahĺbený. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie.

Odporúčame dokúpiť

Rokosan hnojivo KÔSTKOVINY 50g

Rokosan hnojivo KÔSTKOVINY 50g

Sypké organické hnojivo určené na kôstkové ovocie.

1,29 €

-+

Oporný kôl 200 cm, priemer 5 cm

Oporný kôl 200 cm, priemer 5 cm

Drevený oporný kôl bez impregnácie určený ako opora k ovocným a okrasným drevinám.

8,49 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.