Brest holandský ´WREDEI´ 80-100 cm, kont. 10 l

Novinka

Jeden z najkrajších solitérov do rodinných záhrad s atraktívnym žiarivo žltozeleným olistením.

 
Botanický názov:
Ulmus hollandica ´WREDEI´
Kontajner:
10 l
Predajná veľkosť:
80-100 cm
Obj. čislo:
2544
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
27,99 €
Cena bez DPH:
23,33 €
-+

Brest holandský ´WREDEI´ 80-100 cm, kont. 10 l

Jeden z najkrajších solitérov do rodinných záhrad s atraktívnym žiarivo žltozeleným olistením.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnko, polotieň
Pôdapriepustná, vlhká, výživná
Výška3 - 5 m
Šírka1 - 2 m
Intenzita rastustredne rýchlo rastúci
Použitiesolitér
Mrazuvzdornosť-29°C
Český názovJilm holandský ´WREDEI´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Brest holandský ´WREDEI´ je neprehliadnuteľný vďaka svojim širokým listom žiarivej zlatožltej farby. Spodné listy, ktoré nemajú dostatok slnečného žiarenia, majú tmavozelenú farbu. Jeho tvar je vzpriamený až stĺpovitý a štíhly, preto je vhodný aj do menších záhrad. Rastie do výšky 3-5 m a rozrastá sa do výšky 1-2 m.


Pestovanie: Aby bola farba listov čo najžiarivejšia, je potrebné ho vysadiť na priame slnko alebo do polotieňa. Na pôdu nie je náročný, najlepšie sa mu darí v pôde s dostatkom živín, ktorá je vlhká, ale nie premočená. Je plne mrazuvzdorný do -29°C. Skrátením koncov minuloročných výhonov na jar docielime hustejšie rozvetvenie a bohatšie olistenie.


Tip na výsadbu: Brest holandský ´WREDEI´ je typický solitér - výrazný a neprehliadnuteľný. Moderne pôsobí ako vertikálny prvok v kvitnúcich bylinných (trvalkových) úpravách. Pri kombinovaní s ihličnanmi je dobré obmedziť sa na tvrdé zväzočkové ihličnany, typu borovica, céder. Veľmi dobre ukáže v kombinácii s listnatými krami a stromami s jemným tmavým listom. Ideálnym partnerom sú mu aj japonské javory, ktorým môže poslúžiť ako slnečná clona. Elegentne tiež vyznie na monokultúrnom podraste zo skalníka.

Doplnkový tovar

Foto

Posledné zobrazené produkty