Čerešňa ´TĚCHLOVAN®´ podp. Colt, 150-160 cm, voľnok.

Stredne skorá tmavá chrupka s veľmi veľkými plodmi.

 
Kontajner:
voľnokorenná
Predajná veľkosť:
150-160 cm
Obj. čislo:
1741
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
13,99 €
Cena bez DPH:
11,66 €
-+

Čerešňa ´TĚCHLOVAN®´ podp. Colt, 150-160 cm, voľnok.

Stredne skorá tmavá chrupka s veľmi veľkými plodmi.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné, polotieň
Pôdavzdušná, priepustná, úrodná
PodpníkColt - stredne rýchlo rastúci podpník, mrazuvzdorný
Zber plodov5. čerešňový týždeň (14. 7. – 24. 7.)
Český názovTřešeň polorana ´Těchlovan´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Čerešňa ´TĚCHLOVAN´ patrí medzi stredne skoré odrody, dozrieva v 5. čerešňovom týždni. Plody sú veľmi veľké, sploštené, dužina je stredne pevná, ružovej farby, šťavnatá, so sladkou, veľmi aromatickou, výbornou chuťou. Majú srdcovitý tvar. Čerešňa ´TĚCHLOVAN´ je pôvodná česká odroda, vhodná na pestovanie vo všetkých pestovateľských oblastiach. Vznikla krížením odrody Kordia a Van. Nie je samoopelivá, opeľovačom môže byť napríklad odroda Napoleonova, Stella a pod. Pre túto odrodu je charakteristická vysoká plodnosť. Je vysoko odolná voči mrazom a stredne odolná voči praskaniu plodov.


Pestovanie: Pred výsadbou skrátime koreňový systém maximálne o 1/3 dĺžky, rezom odstránime aj prípadné mechanicky poškodené, zlomené, či nahnité korene. Jemné vyživovacie korene neskracujeme. Jamu vykopeme spravidla 1,5 – 2x väčšiu. Na dno jamy je do pôdy vhodné primiešať záhradnícky substrát a pri jarnej výsadbe aj organické hnojivo, ktoré nespáli korene a zlepší kvalitu pôdy. Do vykopanej jamy postavíme stromček tak, aby korene netrčali a miesto štepenia (zhrubnutá časť kmienka) bolo umiestnené 5-10 cm nad zemou. Takto vysadený strom priviažeme o oporný kôl. Pokiaľ vysádzame voľnokorenný strom, je potrebné ihneď po výsadbe skrátiť postranné výhony koruny na 1/3 až 1/4 dĺžky a stredník o 1/3 dĺžky. Takto zrezaný strom môže kvalitne zakoreniť a vytvoriť novú korunku.

Odporúčame dokúpiť

Rokosan hnojivo KÔSTKOVINY 50g

Rokosan hnojivo KÔSTKOVINY 50g

Sypké organické hnojivo určené na kôstkové ovocie.

1,29 €

-+

Oporný kôl 200 cm, priemer 5 cm

Oporný kôl 200 cm, priemer 5 cm

Drevený oporný kôl bez impregnácie určený ako opora k ovocným a okrasným drevinám.

8,49 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.