Ginko dvojlaločné ´GLOBUS´ na kmienku 80 cm, kont. 7,5 l

Novinka

Obľúbené kompaktné ginko na kmienku s hustou guľovitou korunou.

 
Botanický názov:
Ginkgo biloba ´Mariken´
Kontajner:
7,5 l
Predajná veľkosť:
na kmienku 80 cm
Obj. čislo:
7847
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
58,99 €
Cena bez DPH:
49,16 €
-+

Ginko dvojlaločné ´GLOBUS´ na kmienku 80 cm, kont. 7,5 l

Obľúbené kompaktné ginko na kmienku s hustou guľovitou korunou.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnko, polotieň
Pôdapriepustná
Výška1,5-2 m
Intenzita rastustredná
Mrazuvzdornosť-40°C
Český názovJinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) ´MARIKEN´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Odroda ´Globus´ je špecifická mimoriadne hustou korunou guľovitého tvaru, ktorá pripomína glóbus. Svetlozelené listy majú vejárovitý tvar a na jeseň sa sfarbujú do zlato žlta. Ginko si zasluhuje osobitnú pozornosť, pretože patrí medzi najstaršie rastliny na svete. Ako jediné dokázalo prežiť výbuch atómovej bomby v Hirošime.

Liečivé účinky: Je to nielen okrasná rastlina, ale aj liečivá. Odvar z listov zvyšuje odolnosť ciev, normalizuje krvný tlak, zlepšuje pamäť, spomaľuje starnutie, pôsobí ako prevencia proti mozgovým príhodám, pomáha pri problémoch s pečeňou a obličkami a je vhodný aj pre diabetikov. Vďaka svojim vysoko účinným liečivým vlastnostiam sa ginko považuje za jednu z najcennejších liečivých rastlín.


Pestovanie: Ginko je odolná a nenáročná rastlina, ktorá sa považuje za najznámejšiu žijúcu rastlinnú fosíliu, pretože prežilo od obdobia druhohôr až dodnes. Vyhovuje mu priepustná záhradná pôda a slnko alebo polotieň. Ak ho chceme tvarovať, výhony striháme na jar po skončení mrazov ešte pred vypučaním listov. Intenzita sfarbenia listov závisí od intenzity hnojenia, dávame však pozor na to, aby sme rastlinu neprehnojili.

Doplnkový tovar

Foto

Posledné zobrazené produkty