Goji veľkoplodé ´KOREAN BIG´ (Kustovnica čínska) 40-60 cm, kont. 1 l

Nová, bohato plodiaca odroda so sladkými plodmi - goji je považované za najzdravšie ovocie na svete!

 
Botanický názov:
Lycium barbarum ´Korean Big´
Kontajner:
1 l
Predajná veľkosť:
40-60 cm
Obj. čislo:
5032
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
7,49 €
Cena bez DPH:
6,24 €
-+

Goji veľkoplodé ´KOREAN BIG´ (Kustovnica čínska) 40-60 cm, kont. 1 l

Nová, bohato plodiaca odroda so sladkými plodmi - goji je považované za najzdravšie ovocie na svete!

Parametre a vlastnosti

Farba kveturužovofialová
Doba kvitnutiaVI-VII
Stanoviskoslnečné
Pôdavzdušná, ľahká
Výška2-3m
Intenzita rasturýchlo rastúca
Zber plodovVIII-X
Český názovKustovnice čínská velkoplodá GOJI ´KOREAN BIG´ 40-50 cm, kont. 1 l

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Goji je nenáročná, plne mrazuvzdorná rastlina s chutnými červenými plodmi, ktoré obsahujú množstvo vitamínov a dôležitých mikroprvkov. Pochádza z Číny a traduje sa, že podporuje dlhovekosť, silu a sexuálnu energiu. Posilňuje imunitný systém, zlepšuje zrak, krvný obeh, znižuje cholesterol a má protirakovinové, protizápalové a antioxidačné účinky. Konzumácia goji výrazne prospieva celému organizmu. Plody sa jedia surové a sušené a môžeme z nich variť aj čaj, podobne ako zo šípok.

Pestovanie: Kustovnica je opadavý rýchlo rastúci tŕnitý ker, ktorý potrebuje dostatok miesta a slnečné stanovisko, aby plody dobre dozrievali. Kvety sú fialové a bobule majú jasnú červenooranžovú farbu. Kustovnicu sadíme do vzdušnej, hlinito-piesočnatej pôdy 2 až 2,5 m od seba. Môžeme ju pestovať aj v črepníku, vtedy však vyžaduje intenzívne hnojenie a pravidelnú zálievku. Rastliny prihnojujeme počas kvitnutia. Kustovnica je obojpohlavná, preto nepotrebuje opeľovača. V našich podmienkach je plne mrazuvzdorná.


Strihanie kustovnice: Zanedbanie omladzovacieho rezu býva často príčinou toho, že kustovnica neplodí alebo plodí len veľmi málo, preto je potrebné strihaniu venovať obzvlášť veľkú pozornosť. Hlavným cieľom prerezávania je získať vysoko rodivú a vitálnu rastlinu. Odstraňujeme vždy koreňové mládniky, staré a suché konáre, prekrížené konáre a zahusťujúce konáre, aby sme zabezpečili dostatok priestoru pre rast plodivých výhonov. Rez vykonávame vždy v apríli a júni podľa potreby. Goji z našej ponuky je množené odrezkami, čo zabezpečuje skorý nástup do rodivosti už v druhom roku po výsadbe.

Doplnkový tovar

Foto

Posledné zobrazené produkty