Goji veľkoplodé ´NEW BIG LIFEBERRY´ (Kustovnica čínska), 40-60 cm, kont. 1 l

Novinka

Nové veľkoplodé goji s množstvom červeno-oranžových sladkých plodov, ktoré majú mimoriadne priaznivé účinky na organizmus.

 
Botanický názov:
Lycium barbarum ´New Big Lifeberry´
Kontajner:
1 l
Predajná veľkosť:
40-60 cm
Obj. čislo:
6728
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
6,49 €
Cena bez DPH:
5,41 €
-+

Goji veľkoplodé ´NEW BIG LIFEBERRY´ (Kustovnica čínska), 40-60 cm, kont. 1 l

Nové veľkoplodé goji s množstvom červeno-oranžových sladkých plodov, ktoré majú mimoriadne priaznivé účinky na organizmus.

Parametre a vlastnosti

Farba kveturužovofialová
Doba kvitnutiaVI - VII
Stanoviskoslnečné
Pôdavzdušná, ľahká, hlinito - piesočnatá
Výška2 - 3 m
Intenzita rasturýchlo rastúca
Zber plodovVIII-X
Český názovKustovnice čínská velkoplodá GOJI ´NEW BIG LIFEBERRY´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Goji ´New Big Lifeberry´ je novšia odroda s väčšími (cca 2 cm) plodmi, v plnej zrelosti so sladkou chuťou. Goji je nenáročná, plne mrazuvzdorná rastlina s chutnými plodmi, ktoré obsahujú množstvo vitamínov a dôležitých mikroprvkov. Pochádza z Číny a traduje sa, že podporuje dlhovekosť, silu a sexuálnu energiu. Posilňuje imunitný systém, zlepšuje zrak, krvný obeh, znižuje cholesterol a má protirakovinové, protizápalové a antioxidačné účinky. Konzumácia goji výrazne prospieva celému organizmu. Plody sa jedia surové a sušené a môžeme z nich variť aj čaj, podobne ako zo šípok.


Pestovanie: Kustovnica je opadavý rýchlo rastúci tŕnitý ker, ktorý potrebuje dostatok miesta a slnečné stanovisko, aby plody dobre dozrievali. Kvety sú fialové a bobule majú jasnú červenooranžovú farbu. Kustovnicu sadíme do vzdušnej, hlinito-piesočnatej pôdy 2 až 2,5 m od seba. Môžeme ju pestovať aj v črepníku, vtedy však vyžaduje intenzívne hnojenie a pravidelnú zálievku. Rastliny prihnojujeme počas kvitnutia. Kustovnica je obojpohlavná, preto nepotrebuje opeľovača. V našich podmienkach je plne mrazuvzdorná.


Strihanie kustovnice: Zanedbanie omladzovacieho rezu býva často príčinou toho, že kustovnica neplodí alebo plodí len veľmi málo, preto je potrebné strihaniu venovať obzvlášť veľkú pozornosť. Hlavným cieľom prerezávania je získať vysoko rodivú a vitálnu rastlinu. Odstraňujeme vždy koreňové mládniky, staré a suché konáre, prekrížené konáre a zahusťujúce konáre, aby sme zabezpečili dostatok priestoru pre rast plodivých výhonov. Rez vykonávame vždy v apríli a júni podľa potreby. Goji z našej ponuky je množené odrezkami, čo zabezpečuje skorý nástup do rodivosti už v druhom roku po výsadbe.

Foto

Posledné zobrazené produkty