Grapefruitovník ´RED BLUSH´ 30-40 cm, kont. 2 l

Kvalitná odroda plodiaca množstvo veľkých plodov s bledoružovou až červenou dužinou.

 
Botanický názov:
Citrus paradisi ´Red Blush´
Kontajner:
2 l
Predajná veľkosť:
kmienok 15 cm, 30-40 cm
Obj. čislo:
5441
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
16,99 €
Cena bez DPH:
14,16 €
-+

Grapefruitovník ´RED BLUSH´ 30-40 cm, kont. 2 l

Kvalitná odroda plodiaca množstvo veľkých plodov s bledoružovou až červenou dužinou.

Parametre a vlastnosti

Farba kvetubiela
Doba kvitnutiaIV - VIII
Stanoviskoslnko, polotieň
Pôdaľahká, vzdušná, výživná
Výška1,5 - 2m (nestrihaný)
PodpníkCitrumelo Swingle 4475
Zber plodovXII- V.
Mrazuvzdornosť-6°C
Český názovGrepovník ´RED BLUSH´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Grapefruitovník ´Red Blush´ pochádza z Texasu. Rastie vo forme vysokého rozložitého stromu s veľkými, tmavozelenými listami. Plody sú žlté, majú guľovitý až hruškovitý tvar. Sú veľké až stredne veľké ( 8,5 -11 cm ), majú hmotnosť približne 500 g. Na stromoch ostávajú veľmi dlho. Dužina má ružovú až červenú farbu a je veľmi šťavnatá. Šťava nie je vhodná na konzervovanie - po čase zhnedne. Plody zbierame od decembra do mája.


Pestovanie: Citrusy pestujeme v kvetináčoch, cez leto vonku a cez zimu ich zazimujeme vnútri. Optimálna teplota pre ich rast je 22-30°C s čo najväčším množstvom svetla. Zazimovanie je najvhodnejšie s tepotou do 10°C (napr. zimné záhrady, zasklené balkóny), vtedy citrus nepotrebuje ani veľa svetla, rast sa mu zastaví a je v stave pokoja. Ak nemáme možnosť zabezpečiť mu takúto teplotu, snažíme sa o čo najnižšiu s dostatkom svetla. V tomto období obmedzíme aj polievanie. Koncom mája až začiatkom júna privykáme citrusy vonkajším teplotám, rastliny by na začiatku sezóny nemali byť na priamom slnku. Mimoriadne mu vyhovujú chladnejšie noci a teplejšie dni. Citrusy pestujeme v ľahkom, vzdušnom a výživnom substráte. Presádzame ich 1-krát za rok v predjarnom období. Polievame ich mäkkou, najlepšie dažďovou vodou a nikdy nie studenou. Nezabúdame na rosenie listov. Počas vegetačného obdobia hnojíme pravidelne cca každých 10 dní. Je veľmi dôležité, aby sme zamedzili nadmernému výkyvu teplôt, pretože pomarančovník môže zareagovať tak, že mu opadnú listy.


Tieto rastliny sú štepené na mrazuvzdornom podpníku, ktorý je zároveň určený na pestovanie citrusov v byte, pretože zabezpečuje pomalý rast a vytvára hustú kompaktnú korunu.

Foto

Posledné zobrazené produkty