Heucherela hybridná ´SOLAR POWER®´, kont. 1 l

Akcia Zľava 25%

Nová heucherela s dekoratívnymi žlto-zelenými listami a červenou kresbou, ktorá sa na jeseň rozširuje takmer po celom liste.

 
Botanický názov:
Heucherella ´Solar Power´
Kontajner:
1 l
Predajná veľkosť:
10-15 cm
Obj. čislo:
5868
Dostupnosť
skladom
 
Ušetríte :
25% = 1,25 €
Cena s DPH:
5,99 € 4,49 €
Cena bez DPH:
4,99 € 3,74 €
-+

Heucherela hybridná ´SOLAR POWER®´, kont. 1 l

Nová heucherela s dekoratívnymi žlto-zelenými listami a červenou kresbou, ktorá sa na jeseň rozširuje takmer po celom liste.

Parametre a vlastnosti

Farba kvetubiela
Doba kvitnutiaVI - VII
Stanoviskoslnko, polotieň, tieň
Pôdahumózna, priepustná
Výška v liste30 cm
Výška v kvete40 cm
Intenzita rastustredná
Použitiezmiešané trvalkové záhony, okraje záhonov, nádoby
Počet ks na m27 - 9 ks
Český názovDlužela ´SOLAR POWER´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Heucherela ´Solar Power´ má veľmi pekne laločnato vykrojené listy. Sú žltozelenej farby s tmavočervenou nepravidelnou kresbou. Na konci jari sa na rastline objavujú biele kvety na vzpriamených stonkách. Tento kultivar mimoriadne dobre zvláda slnečné svetlo, od čoho je odvodený aj názov kultivaru. Heucherelu môžeme pestovať v závesných kvetináčoch. Je dekoratívna počas celého roka. Heucherela vznikla krížením trvaliek heuchera a tiarela.


Pestovanie: K správnemu rastu a vitalite heucherela nevyhnutne potrebuje priepustnú humóznu pôdu. Neznáša ťažkú ílovitú pôdu a dlhodobé sucho. Bohaté a dlhodobé kvitnutie podporíme pravidelnou zálievkou v čase kvitnutia. Výborne sa kombinuje s ostatnými farebnolistými kultivarmi, s ktorými vytvára pestrú mozaiku. Darí sa jej aj v črepníkoch na balkónoch a terasách. Na jar odstránime suché a uvädnuté listy.

Doplnkový tovar

Foto

Posledné zobrazené produkty