Hnojivo na MUŠKÁTY A ĎALŠIE BALKÓNOVÉ RASTLINY s rohovinou 0,5kg

Novinka

BIOMIN je výdatné ekologicky priaznivé organicko-minerálne hnojivo na muškáty a iné balkónové rastliny, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina.

 
Obj. číslo:
5577
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
3,80 €
Cena bez DPH:
3,17 €
-+

Hnojivo na MUŠKÁTY A ĎALŠIE BALKÓNOVÉ RASTLINY s rohovinou 0,5kg

BIOMIN je výdatné ekologicky priaznivé organicko-minerálne hnojivo na muškáty a iné balkónové rastliny, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina.

Parametre a vlastnosti

Charakteristika a pestovanie

BIOMIN je výdatné ekologicky priaznivé organicko-minerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenená pre obsah organicky viazaného dusíka, ktorý sa pôsobením pôdnych mikroorganizmov uvoľňuje postupne, takže je rastlinami maximálne využitý po dlhšie vegetačné obdobie. BIOMIN pôsobí ako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všetkých potrebných živín rovnomerne od začiatku vegetácie až do neskorých obdobia, zosilňuje biologickú činnosť pôdy, zlepšuje pôdnu štruktúru, ako aj dýchanie koreňov, zvyšuje odolnosť rastlín proti hubovým chorobám, reguluje vodný režim rastlín. Forma obsiahnutého dusíka zabraňuje nežiaducemu prehnojenie touto živinou. BIOMIN na muškáty je tiež vhodný pre výživu iných balkónových rastlín ako napr. Petúnií, verbeny, begónií, fuchsií, Bidens pod. Charakteristika: Organicko-minerálne NPK hnojivo 10% N + 8% P2O5 + 8% K2O + 3% MgO Použitie: Hnojenie sa vykonáva prevažne na začiatku vegetácie kedy sa hnojivo BIOMIN rovnomerne primieša do výsadbového substrátu. Na bežný 50 cm truhlík sa aplikujú cca 2 polievkové lyžice hnojivá. V prípade prihnojovanie k už zasadené rastline zvyčajne v polovici vegetačného obdobia je ideálna dávka 1/3 polievkové lyžice k jednej rastline šetrným zapracovaním do pôdy. Pri ponechaní hnojiva na povrchu pôdy dochádza taktiež k pozvoľnému uvoľňovaniu živín, ale s menším efektom využitia všetkých kvalitatívnych vlastností, ktoré hnojivo BIOMIN ponúka. Dávkovanie: > Prihnojovanie muškátov 1 kg hnojiva až na 300 rastlín alebo až na 30 kvetináčov s dĺžkou 50 cm > Prihnojovanie ostatných balkónových rastlín 1 kg hnojivá až na 300 rastlín alebo až na 30 kvetináčov s dĺžkou 50 cm Hlavné termíny pre aplikáciu hnojiva: marec, apríl, máj, jún, júl, august

Posledné zobrazené produkty