Hortenzia metlinatá ´WIM´S RED® 30-40 cm, kont. 3 l

Novinka

Okúzľujúca veľkokvetá hortenzia, ktorá trikrát mení farbu z bielej na príjemnú staroružovú a neskôr na tmavú vínovočervenú.

 
Botanický názov:
Hydrangea paniculata ´Wim´s Red´
Kontajner:
3 l
Predajná veľkosť:
30-40 cm
Obj. čislo:
4688
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
18,99 €
Cena bez DPH:
15,83 €
-+

Hortenzia metlinatá ´WIM´S RED® 30-40 cm, kont. 3 l

Okúzľujúca veľkokvetá hortenzia, ktorá trikrát mení farbu z bielej na príjemnú staroružovú a neskôr na tmavú vínovočervenú.

Parametre a vlastnosti

Farba kvetubiela, staro-ružová, tmavá vínovočervená
Doba kvitnutiaVII - IX
Stanoviskoslnečné, polotieň, tieň
Pôdavzdušná, priepustná, humózna, mierne vlhká
Výška1,4 - 1,8 m
Šírka1,4 - 1,8 m
Intenzita rasturýchlo rastúci
Použitiesolitér, skupinová výsadba
Mrazuvzdornosť-34°
Český názovHortenzie latnatá ´WIM´S RED®´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Hortenzia ´Wim´s Red´ je odroda s najtmavšími kvetmi. Vyznačuje sa veľkými kvetmi, ktoré počas sezóny menia farbu - v čase kvitnutia sú biele, neskôr sa farba mení na staroružovú a na konci leta menia kvety farbu na tmavú vínovočervenú. Listy sú oválne, stredne veľké a tmavo zelené. Rastliny dorastajú do výšky 1 - 1,3 m, v prípade potreby udržiavame nižší vzrast rezom. Odolávajú vetru, dažďu aj plnému slnku. Pre správny rast nevyžadujú kyslú pôdu.


Pestovanie: Táto odroda najlepšie rastie a vynikne na slnečnom stanovisku, avšak okolie rastliny musí byť dostatočne pokryté mulčom, aby nevysychali korene. Dobre rastú v priepustnej, mierne vlhkej, výživnej pôde s akýmkoľvek pH. Nevyžadujú kyslú pôdu a sú tolerantné voči prechodnému suchu. Kvety rastú na nových výhonoch, takže sa na jar môže zostrihať, čo prispieva aj k zahusteniu rastliny. Je mrazuvzdorná až do -34°C.

Foto

Posledné zobrazené produkty