Javor dlaňovitolistý ´ENKAN´ 30-40 cm, kont. 2,5 l

Nižší, rozložitý javor so vzdušnou korunou a hlboko strihanými červenými listami.

 
Botanický názov:
Acer palmatum
Kontajner:
2,5 l
Predajná veľkosť:
30-40 cm
Obj. čislo:
1014
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
22,99 €
Cena bez DPH:
19,16 €
-+

Javor dlaňovitolistý ´ENKAN´ 30-40 cm, kont. 2,5 l

Nižší, rozložitý javor so vzdušnou korunou a hlboko strihanými červenými listami.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskopolotieň
Pôdavzdušná, priepustná, vlhká
Výška2 - 3 m
Šírka2 - 3 m
Intenzita rastustredná
Český názovJavor dlanitolistý ´ENKAN´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Kultivar ´Enkan´ pochádza z Japonska. Päťlaločné, hlboko strihané až čiarkovité listy sú výrazne sfarbené do vínovočervených odtieňov. Toto atraktívne sfarbenie si ponecháva odroda počas celej vegetácie. Listy sa lepšie vyfarbujú na teplejších stanoviskách, avšak dooporučujeme javor vysadiť do polotieňa. Odroda patrí medzi nižšie kompaktné odrody, ktoré v dospelosti dorastajú do 2-3 m.


Pestovanie: Japonské javory môžeme pestovať takmer všade, ak im zabezpečíme prirodzené podmienky. Potrebujú výživnú, prekyprenú pôdu. Dobre rastú v hlinitých pôdach, ak sú drenážované pridaním drobného štrku, alebo ak je stanovište na svahu a prebytočná voda prirodzene odteká. V prírode rastú javory v oblastiach, kde dažde pravidelne zavlažujú ich korene, preto je potrebné starostlivo dbať na to, aby pôda nepresychala. Presychanie spôsobuje pokrútenie a obschnutie listov, čo vyzerá veľmi neesteticky. Najviac im vyhovuje stanovisko v polotieni, kde aj prirodzene rastú.

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.