Lekno mrazuvzdorné ´MARLIACEA CHROMATELLA´

Novinka

Netradičné, bohato kvitnúce lekno s hviezdicovitými žltými kvetmi.

 
Botanický názov:
Nymphaea ´Marliacea Chromatella´
Kontajner:
11x11 cm
Obj. čislo:
5859
Dostupnosť
marec 2019
 
Cena s DPH:
16,49 €
Cena bez DPH:
13,74 €
-+

Lekno mrazuvzdorné ´MARLIACEA CHROMATELLA´

Netradičné, bohato kvitnúce lekno s hviezdicovitými žltými kvetmi.

Parametre a vlastnosti

Farba kvetužltá
Doba kvitnutiaV - IX
Stanoviskoslnečné, polotieň
Pôdaílovitá humózna pôda
Použitiejazierka
Vzdialenosť medzi rastlinami100-150 cm
Mrazuvzdornosť-20°C
Český názovLeknín ´MARLIACEA CHROMATELLA´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Lekno ´Marliacea Chromatella´ je mrazuvzdorné lekno, vhodné do jazierka s výškou vodnej hladiny 30 - 90 cm. Je to jedno z najobľúbenejších lekien so žltými kvetmi, ktoré sú 10 - 15 cm veľké. V strede kvetu sú výrazné oranžovo-žlté tyčinky. Darí sa mu v stojatej vode na priamom slnku. Lekná rastú po celom svete. Ich nádherné kvety sú krásne dekoratívne prvky jazierok a tieň ich listov je užitočný pri potláčaní rastu rias.


Pestovanie: Lekná pre správny rast a bohaté kvitnutie potrebujú bahno, usadeniny a vodu s vyšším obsahom živín. Optimálne pH vody je 9,6 až 8,5. Ideálnym substrátom je ílovitá humózna pôda, bez obsahu rašeliny. Ideálne obdobie na výsadbu lekien je od neskorej jari do konca leta. V slnkom zohriatej vode rýchlejšie zakoreňujú. Najvhodnejšie je vysadiť ho do špeciálneho plastového koša s minimálnym objemom 5 l. Kôš pred výsadbou vystelieme jutovinou a následne naplníme pripraveným substrátom. Lekná vysadíme tak hlboko, ako v pôvodnom črepníku. Na povrch substrátu dáme 2 - 3 cm vrstvu štrku, ktorá zabráni vyplaveniu lekna. Nádoby zvoľna zalejeme vodou, aby došlo k vyplaveniu vzduchu a následne dáme do jazierka. Lekná pravidelne prihnojujeme a odstraňujeme odkvitnuté kvety a poškodené či zahnívajúce listy. Raz za päť rokov je potrebné rozdeliť príliš husté trsy.


Prezimovanie: Lekná prezimujú najlepšie vo vode pod ľadom. Na zimu odstránime listy, aby nezahnívali vo vode. Rastliny môžeme na zimu uskladniť aj do nádob s vodou v svetlých priestoroch (pivnice, garáže, verandy ) pri teplote do 4 ° C.

Doplnkový tovar

Rokosan hnojivo UNIVERZÁL 1kg

Rokosan hnojivo UNIVERZÁL 1kg

5,90 €

-+

Rokosan hnojivo ROKOHUMÍN 1kg

Rokosan hnojivo ROKOHUMÍN  1kg

5,90 €

-+

Rokosan hnojivo UNIVERZÁL 0,5kg

Rokosan hnojivo UNIVERZÁL 0,5kg

3,80 €

-+

Rokosan hnojivo ROKOHUMÍN 0,5kg

Rokosan hnojivo ROKOHUMÍN 0,5kg

3,80 €

-+

Foto

Posledné zobrazené produkty