Marhuľa skorá ´TSUNAMI´®, podp. myrobalán, 140-160 cm, kont. 5 l

Novinka

Najskoršie dozrievajúca odroda marhule s plodmi vynikajúcej chuti, vhodná pre teplejšie oblasti.

 
Botanický názov:
Prunus armeniaca ´Tsunami´
Kontajner:
5 l
Predajná veľkosť:
140-160 cm
Obj. čislo:
18430
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
34,49 €
Cena bez DPH:
28,74 €
-+

Marhuľa skorá ´TSUNAMI´®, podp. myrobalán, 140-160 cm, kont. 5 l

Najskoršie dozrievajúca odroda marhule s plodmi vynikajúcej chuti, vhodná pre teplejšie oblasti.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné
Pôdavzdušná, priepustná, vlhká, humózna
Podpníkmyrobalan
Zber plodovVI-VII
Český názovMeruňka raná ´TSUNAMI´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Plody stredne veľké až veľké, oválne až guľovité, základná farba je sýto oranžová, z väčšej časti je prekrytá ružovo-červeným líčkom. Dužina je pevná, šťavnatá a voňavá. Plody dozrievajú koncom mája až v polovici júna, dobre znášajú transport. Odroda ´Tsunami´ je extrémne skorá odroda, čiastočne samoopelivá, rodivosť je skorá, pravidelná a vysoká.


Pestovanie: Pred výsadbou skrátime koreňový systém maximálne o 1/3 dĺžky, rezom odstránime aj prípadné mechanicky poškodené, zlomené, či nahnité korene. Jemné vyživovacie korene neskracujeme. Jamu vykopeme spravidla 1,5 – 2x väčšiu. Na dno jamy je do pôdy vhodné primiešať záhradnícky substrát a pri jarnej výsadbe aj organické hnojivo, ktoré nespáli korene a zlepší kvalitu pôdy. Do vykopanej jamy postavíme stromček tak, aby korene netrčali a miesto štepenia (zhrubnutá časť kmienka) bolo umiestnené 5-10 cm nad zemou. Takto vysadený strom priviažeme o oporný kôl. Pokiaľ vysádzame voľnokorenný strom, je potrebné ihneď po výsadbe skrátiť postranné výhony koruny na 1/3 až 1/4 dĺžky a stredník o 1/3 dĺžky. Takto zrezaný strom môže kvalitne zakoreniť a vytvoriť novú korunku.

Odporúčame dokúpiť

Rokosan hnojivo KÔSTKOVINY 50g

Rokosan hnojivo KÔSTKOVINY 50g

Sypké organické hnojivo určené na kôstkové ovocie.

1,29 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.