Mäta citrónová ´CITARO´, kont. 0,5 l

Novinka

Populárna intenzívna citrónovo-mentolová mäta s dekoratívnymi listami. Výborne sa hodí do čaju i osviežujúcich nápojov.

 
Botanický názov:
Mentha piperita v.citrata ´Citaro´
Kontajner:
0,5 l
Predajná veľkosť:
10-15 cm
Obj. čislo:
3215
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
2,99 €
Cena bez DPH:
2,49 €
-+

Mäta citrónová ´CITARO´, kont. 0,5 l

Populárna intenzívna citrónovo-mentolová mäta s dekoratívnymi listami. Výborne sa hodí do čaju i osviežujúcich nápojov.

Parametre a vlastnosti

Farba kveturužovofialová
Doba kvitnutiaVII-IX
Stanoviskoslnečné, polotieň
Pôdavzdušná, priepustná, humózna
Intenzita rasturýchlo rastúca
Použitiepríprava jedál, nápojov
Vzdialenosť medzi rastlinami40 cm
Český názovMáta citrónová ´CITARO´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Mäta citrónová ´Citaro´ má lesklé oválne listy, ktoré majú výrazne citrónovú arómu. Táto odroda rastie v kríčkoch. Je tmavšej zelenej farby, ktorá je ozvláštená fialovými až červenými odtieňmi na krajoch listov a vrcholkoch rastlín. Kvitne od augusta do októbra fialovoružovými kvetmi.

Pestovanie: Mäta je vysoko mrazuvzdorná rastlina (do - 28 stupňov), pestuje sa takmer po celom svete. Vyžaduje slnečné stanovisko alebo polotieň a priepustnú, vlhkú humóznu pôdu. Rýchlo sa rozrastá podzemkami a je vhodná aj na pestovanie v kvetináčoch.


Vonkajšie použitie: Hlavnou zložkou mäty je mentol, ktorý zmierňuje svrbenie, bolestivosť a podráždenie kože. Odvar z mäty sa využíva pri bolestiach zubov alebo sa na osvieženie pridáva do kúpeľa.


Vnútorné použitie: Mäta má priaznivé účinky pri tráviacich ťažkostiach, uvoľňuje kŕče, zlepšuje chuť do jedla, tíši podráždený žlčník, posilňuje nervovú sústavu a pôsobí ako mierne afrodiziakum.V kombinácii so saturejkou pomáha pri impotencii a frigidite, s rozmarínom zlepšuje telesný a duševný stav.


Využitie v kuchyni: Silne aromatické mäty sa využívajú na prípravu osviežujúcich letných kokteilov a vynikajúceho čaju. Dekoratívne listy sú výborné na zdobenie pokrmov a nápojov. Mäty s ovocnou a čokoládovou arómou sú vhodné na prípravu desertov, nápojov pre deti a pre tých, ktorí majú radi jemnejšiu chuť mentolu.

Doplnkový tovar

Posledné zobrazené produkty