Mäta hroznová ´WHITE GRAPE´, kont. 0,5 l

Jedinečná mäta s vôňou bieleho hrozna, ktorá neobsahuje mentol.

 
Botanický názov:
Mentha speciosa var. nepetoides ´White Grape´
Kontajner:
0,5 l
Predajná veľkosť:
10-15 cm
Obj. čislo:
3219
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
2,99 €
Cena bez DPH:
2,49 €
-+

Mäta hroznová ´WHITE GRAPE´, kont. 0,5 l

Jedinečná mäta s vôňou bieleho hrozna, ktorá neobsahuje mentol.

Parametre a vlastnosti

Farba kveturužovofialová
Doba kvitnutiaVII-VII-IX
Stanoviskoslnečné, polotieň
Pôdavzdušná, priepustná
Výška40 cm
Intenzita rasturýchlo rastúca
Použitiesladké nápoje, jedlá
Vzdialenosť medzi rastlinami40-50 cm
Český názovMáta hroznová ´WHITE GRAPE´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Táto mäta sa vďaka svojej vôni hodí do dezertov, pudingov, ovocných šalátov, je vynikajúca do ovocných sirupov a pár lístkov sa tiež môže pridať pri výrobe do marmelád. Listy majú výraznú žilnatinu, sú sýtej zelenej farby. Kultivar ´White Grape´ rastie do výšky 40 - 50 cm.

Pestovanie: Mäta je vysoko mrazuvzdorná rastlina (do - 28 stupňov), pestuje sa takmer po celom svete. Vyžaduje slnečné stanovisko alebo polotieň a priepustnú, vlhkú humóznu pôdu. Rýchlo sa rozrastá podzemkami a je vhodná aj na pestovanie v kvetináčoch.


Vonkajšie použitie: Hlavnou zložkou mäty je mentol, ktorý zmierňuje svrbenie, bolestivosť a podráždenie kože. Odvar z mäty sa využíva pri bolestiach zubov alebo sa na osvieženie pridáva do kúpeľa.


Vnútorné použitie: Mäta má priaznivé účinky pri tráviacich ťažkostiach, uvoľňuje kŕče, zlepšuje chuť do jedla, tíši podráždený žlčník, posilňuje nervovú sústavu a pôsobí ako mierne afrodiziakum.V kombinácii so saturejkou pomáha pri impotencii a frigidite, s rozmarínom zlepšuje telesný a duševný stav.


Využitie v kuchyni: Silne aromatické mäty sa využívajú na prípravu osviežujúcich letných kokteilov a vynikajúceho čaju. Dekoratívne listy sú výborné na zdobenie pokrmov a nápojov. Mäty s ovocnou a čokoládovou arómou sú vhodné na prípravu desertov, nápojov pre deti a pre tých, ktorí majú radi jemnejšiu chuť mentolu.

Doplnkový tovar

Foto

Posledné zobrazené produkty