Mäta prieporná ´SPANISH´, kont. 0,5 l

Novinka

Osviežujúca mäta s príjemne aromatickými listami a tmavými stonkami.

 
Botanický názov:
Mentha spicata ´Spanish´
Kontajner:
0,5 l
Predajná veľkosť:
10-15 cm
Obj. čislo:
9820
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
2,99 €
Cena bez DPH:
2,49 €
-+

Mäta prieporná ´SPANISH´, kont. 0,5 l

Osviežujúca mäta s príjemne aromatickými listami a tmavými stonkami.

Parametre a vlastnosti

Farba kvetufialová
Doba kvitnutiaVII-VIII
Stanoviskoslnečné, polotieň
Pôdavzdušná, priepustná
Výška v liste60 cm
Výška v kvete80 cm
Intenzita rasturýchlo rastúca
Použitiesladké nápoje, jedlá
Počet ks na m25-7 ks
Vzdialenosť medzi rastlinami60 cm
Český názovMáta ´SPANISH´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Kultivar mäty priepornej ´Spanish´ je vysoko aromatická trvalka vzpriameného rastu, ktorá dorastá do výšky približne 80 cm a rozrastá sa do šírky približne 60 cm. Listy majú tmavozelenú farbu a osviežujúcu vôňu a chuť, uplatňujú sa najmä pri príprave čaju a limonád.


Pestovanie: Mäta je vysoko mrazuvzdorná rastlina (do - 28 stupňov), pestuje sa takmer po celom svete. Vyžaduje slnečné stanovisko alebo polotieň a priepustnú, vlhkú humóznu pôdu. Rýchlo sa rozrastá podzemkami a je vhodná aj na pestovanie v kvetináčoch.


Vonkajšie použitie: Hlavnou zložkou mäty je mentol, ktorý zmierňuje svrbenie, bolestivosť a podráždenie kože. Odvar z mäty sa využíva pri bolestiach zubov alebo sa na osvieženie pridáva do kúpeľa.


Vnútorné použitie: Mäta má priaznivé účinky pri tráviacich ťažkostiach, uvoľňuje kŕče, zlepšuje chuť do jedla, tíši podráždený žlčník, posilňuje nervovú sústavu a pôsobí ako mierne afrodiziakum.V kombinácii so saturejkou pomáha pri impotencii a frigidite, s rozmarínom zlepšuje telesný a duševný stav.


Využitie v kuchyni: Silne aromatické mäty sa využívajú na prípravu osviežujúcich letných kokteilov a vynikajúceho čaju. Dekoratívne listy sú výborné na zdobenie pokrmov a nápojov. Mäty s ovocnou a čokoládovou arómou sú vhodné na prípravu desertov, nápojov pre deti a pre tých, ktorí majú radi jemnejšiu chuť mentolu.

Doplnkový tovar

Foto

Posledné zobrazené produkty