Myrta obyčajná, 15-20 cm, kont. 0,5 l

Novinka

Liečivá rastlina s aromatickými listami, ktorá je symbolom mladosti, krásy a lásky.

 
Botanický názov:
Myrtus communis
Kontajner:
0,5 l
Predajná veľkosť:
15-20 cm
Obj. čislo:
3593
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
4,99 €
Cena bez DPH:
4,16 €
-+

Myrta obyčajná, 15-20 cm, kont. 0,5 l

Liečivá rastlina s aromatickými listami, ktorá je symbolom mladosti, krásy a lásky.

Parametre a vlastnosti

Doba kvitnutiaVII-VIII
Stanoviskoslnečné, polotieň
Pôdapripustná, výživná
Výška40 - 60 cm
Mrazuvzdornosť4°C
Český názovMyrta obecná

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Myrta obyčajná je stálezelený ker, ktorý pochádza zo Stredomoria. Má lesklé, tuhé, vajcovité listy zelenej farby s veľkosťou 1-1,5 cm. Stonky listov sú pokryté chĺpkami. Kvitne od júla do augusta drobnými, sladko voňavými kvetmi bielej farby s výraznými tyčinkami. Plodom je aromatická, guľovitá čierna bobuľa. V našich podmienkach dorastá do výšky 60 cm. Je vhodná pre pestovanie v črepníkoch.


Pestovanie: Vyžaduje slnečné stanovisko, neprekáža jej ani polotieň. Potrebuje dobre priepustnú, výživnú pôdu a dostatočnú zálievku a pravidelné prihnojovanie. Je citlivá na preschnutie substrátu. Nie je mrazuvzdorná, preto na zimu je potrebné rastlinu premiestniť na chladné miesto bez mrazu.

Použitie: Myrta má využitie ako liečivá raslina so širokým spektrom účinkov. Pôsobí ako antibiotikum, antiseptikum a má tonizačné účinky. Listy sa používajú čerstvé alebo sušené. Čaj z výťažkov myrty sa odporúča pri zápaloch ďasien a dutín. Ovocie je liek proti nadúvaniu, hnačke. Má využitie aj v kuchyni, listy a vetvičky možno použiť ako korenie. Tiež sa používa ako zeleň do svadobných kytíc.

Doplnkový tovar

Foto

Posledné zobrazené produkty