Ringlóta skorá ´DIANA´, podp. myrobalán, 110-130 cm, voľnok.

Odolná skorá odroda s veľkými modrofialovými plodmi, vhodná do teplých a stredných oblastí.

 
Botanický názov:
Prunus ´Diana´
Kontajner:
voľnokorenná
Predajná veľkosť:
110-130 cm
Obj. čislo:
9555
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
9,99 €
Cena bez DPH:
8,33 €
-+

Ringlóta skorá ´DIANA´, podp. myrobalán, 110-130 cm, voľnok.

Odolná skorá odroda s veľkými modrofialovými plodmi, vhodná do teplých a stredných oblastí.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné
Pôdavzdušná, priepustná, úrodná
Podpníkmyrobalán
Zber plodovVII-VIII
Český názovSlivoň raná ´Diana´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Skorá odroda slivky ´Diana´ pochádza z Rumunska. Vyznačuje sa stredným rastom a pravidelnou rodivosťou a samoopelivosťou. Plody má veľké (40 - 60 g), modrofialovej farby a guľovitého tvaru. Dužina je žltozelená, šťavnatá a sladkej chuti. Dobre sa oddeľuje od kôstky. Plody dozrievajú v druhej polovici júla. Odroda ´Diana´ je odolná voči šárke a je vhodná na pestovanie v teplých a stredných oblastiach.

Pestovanie: Pred výsadbou skrátime koreňový systém maximálne o 1/3 dĺžky, rezom odstránime aj prípadné mechanicky poškodené, zlomené, či nahnité korene. Jemné vyživovacie korene neskracujeme. Jamu vykopeme spravidla 1,5 – 2x väčšiu. Na dno jamy je do pôdy vhodné primiešať záhradnícky substrát a pri jarnej výsadbe aj organické hnojivo, ktoré nespáli korene a zlepší kvalitu pôdy. Do vykopanej jamy postavíme stromček tak, aby korene netrčali a miesto štepenia (zhrubnutá časť kmienka) bolo umiestnené 5-10 cm nad zemou. Takto vysadený strom priviažeme o oporný kôl. Pokiaľ vysádzame voľnokorenný strom, je potrebné ihneď po výsadbe skrátiť postranné výhony koruny na 1/3 až 1/4 dĺžky a stredník o 1/3 dĺžky. Takto zrezaný strom môže kvalitne zakoreniť a vytvoriť novú korunku.

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.