Šalvia lekárska ´TRICOLOR´, kont. 0,5 l

Atraktívna trojfarebná aromatická šalvia s liečivými účinkami.

 
Botanický názov:
Salvia officinalis
Kontajner:
0,5 l
Predajná veľkosť:
10-15 cm
Obj. čislo:
2060
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
2,99 €
Cena bez DPH:
2,49 €
-+

Šalvia lekárska ´TRICOLOR´, kont. 0,5 l

Atraktívna trojfarebná aromatická šalvia s liečivými účinkami.

Parametre a vlastnosti

Farba kvetusvetlo fialová
Doba kvitnutiaVI - VII
Stanoviskoslnko, polotieň
Pôdapriepustná
Výška v liste25 cm
Výška v kvete40 cm
Intenzita rastustredná
Použitietrvalkové záhony, nádoby
Český názovŠalvěj lékařská ´TRICOLOR´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Odroda ´Tricolor´ vyniká atraktívnymi zelenými listami s krémovým sfarbením. Listy sa postupne sfarbujú do ružových odtieňov. Rastlina kvitne počas leta fialovo modrými kvetmi. Kultivar vytvára pravidelný hustý trs, ktorý pôsobí dekoračne po celý rok, dokonca aj v zime. Výborne sa kombinuje s ostatnými farebnolistými kultivarmi šalvie lekárskej, pretože všetky majú rovnaké rastové vlastnosti, líšia sa len farbou listov. Pekne vynikne aj v nádobách na balkónoch a terasách.


Šalvia lekárska má silný protibakteriálny účinok, osvedčený pri všetkých chorobách ústnej dutiny a hrdla, výborne sa uplatňuje pri zápale ďasien a paradentóze. Čaj zo šalvie odstraňuje nočné potenie a pomáha pri pracovnej preťaženosti a nervozite. Šalvia sa tiež využíva ako korenina do jedál.

Pestovanie: Šalvia je nenáročná trvalka. Vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnečné alebo polotienisté stanovisko. Polievať ju treba opatrne, pretože neznáša premočenú pôdu. Je to výborná rastlina do zmiešaných trvalkových záhonov vďaka výrazne dekoračným listom a bohatému kvitnutiu.

Doplnkový tovar

Foto

Posledné zobrazené produkty