Smrek strieborný v kvetináči 80-100 cm, kont. 10 l

Obľúbený ihličnan so strieborno-modrými ihlicami, vhodný ako vianočný stromček, s výraznou vôňou.

 
Botanický názov:
Picea pungens
Kontajner:
10 l
Predajná veľkosť:
80- 100 cm
Obj. čislo:
1231
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
29,90 €
Cena bez DPH:
24,92 €
-+

Smrek strieborný v kvetináči 80-100 cm, kont. 10 l

Obľúbený ihličnan so strieborno-modrými ihlicami, vhodný ako vianočný stromček, s výraznou vôňou.

Parametre a vlastnosti

Intenzita rastustredná
Použitievianočný stromček, solitér
Český názovSmrk pichlavý

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Smrek strieborný je veľmi dekoratívny ihličnan, ktorý vytvára pravidelnú kužeľovitú korunu. Má šupinatú sivú kôru a sivo-modré ihličie. Konáre sú husté, ale v pomere ku kmeňu krátke. Ihlice sú krátke a pichľavé. Ihličie má výraznú vôňu.

Pestovanie: Vianočný stromček pestovaný v kvetináči môžete využiť celoročne. Počas vianočných sviatkov, keď je stromček v byte, dbáme na to, aby bol umiestnený čo najďalej od radiátora alebo krbu. Optimálna teplota v miestnosti by mala byť 18 - 22°C. Dôležité je zabezpečiť mu dostatočnú zálievku. Po skončení sviatkov stromček postupne otužujeme a na jar ho môžeme vysadiť priamo do pôdy, alebo ponechať v kvetináči. Vhodné stanovisko na pestovanie je slnečné miesto alebo polotieň s ľahšou, dobre priepustnou a výživnou pôdou.


Tip na dekoráciu: Stromček je vhodné umiestniť do ozdobného črepníka (obalu) a nie je potrebné strom vyberať z pôvodného črepníka. Takto môžeme dosiahnuť veľmi efektný dekoratívny vianočný prvok. Následne ho môžeme ozdobiť podľa vlastného vkusu a fantázie.

Foto

Posledné zobrazené produkty