Vinič hroznorodý ´PETRA´ na kmienku 20 cm, kont. 3 l, vyviazaný

Novinka

Nová výborná odroda so šťavnatými plodmi sýtomodrej farby.

 
Botanický názov:
Vitis vinifera
Kontajner:
3 l, vyviazaný
Predajná veľkosť:
na kmienku 20 cm
Obj. čislo:
13163
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
15,49 €
Cena bez DPH:
12,91 €
-+

Vinič hroznorodý ´PETRA´ na kmienku 20 cm, kont. 3 l, vyviazaný

Nová výborná odroda so šťavnatými plodmi sýtomodrej farby.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné
Pôdahlinito-piesočnatá, vzdušná
Český názovVinná réva ´PETRA´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Výborná odroda "Petra" so šťavnatými plodmi stýtomodrej farby. Nový kultivar sa vyznačuje skorým pučaním. V bobuliach pravidelne akumuluje vyšší obsah cukru,čím ponúka možnosť výroby kvalitnejšieho vína. "Petra"je menej náchylná na plesňové choroby (Botrytis cinerea, Plasmopara viticola) a má lepšiu odolnosť proti chladu.


Pestovanie: Vinič vysádzame do vzdušnej, priepustnej, hlinito-piesočnatej pôdy na slnečné stanovisko. Kontajnerované sadenice sa vysádzajú po celý rok, je však veľmi dôležité zabezpečiť im dostatočnú zálievku. Voľnokorenné sadenice sa vysádzajú na jar pred vypučaním alebo na jeseň po ukončení vegetácie a opadnutí listov. Pred výsadbou je potrebné voľnokorenné sadenice namočiť do čistej vody aspoň na 12 hodín, aby boli korene dostatočne vlhké. Sadíme ich do jamy s hĺbkou 40-60 cm v závislosti od kvality pôdy. Korene skrátime na cca 10 cm a rastliny sadíme mierne šikmo, tak, aby miesto štepenia zostalo 5-10 cm nad zemou. Postupne pridáme do jamy zeminu, jemne ju popritláčame a dostatočne polejeme podľa potreby. Potom celé sadenice zahrnieme zeminou, vlhkým pieskom alebo ľahkou zmesou drevených pilín a piesku, aby sme zabránili ich vyschnutiu alebo vymrznutiu. Piesok sa odporúča najmä kvôli tomu, že nepoškodí rastliny a výhony dokážu cezeň rásť aj vtedy, keď ich zabudneme odkryť. Z vypučaných výhonov vyberáme dva najsilnejšie, ktoré zachováme. Ostatné výhony odstraňujeme vylomením a sadenice znovu zahrnieme.

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.