Vinič muštový ´CABERNET FRANC´ 30-40 cm, zemný bal

Novinka

Stredne neskorá odroda s modrými bobuľami a typickou arómou.

 
Botanický názov:
Vitis vinifera
Kontajner:
zemný bal
Predajná veľkosť:
30-40 cm
Obj. čislo:
16484
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
6,39 €
Cena bez DPH:
5,33 €
-+

Vinič muštový ´CABERNET FRANC´ 30-40 cm, zemný bal

Stredne neskorá odroda s modrými bobuľami a typickou arómou.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné
Pôdahlinito-piesočnatá, vzdušná
Výška3-6m
Intenzita rasturýchlo rastúci
Zber plodovX.
Český názovVinná réva ´CABERNET FRANC´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Vinič ´CABERNET FRANC´ je muštová odroda, ktorá pôvodne pochádza zo Španielska, ale preslávila sa až pestovaním v juhozápadnom Francúzsku. Strapce sú malé až stredne veľké, v priemere vážia 100 gramov. Bobule sú malé, okrúhle, tmavomodré s tenkou šupkou a arómou pripomínajúcou čierne ríbezle. Dozrieva v prvej polovici októbra (8-10 dní skôr ako ´Cabernet Sauvignon´) a spravidla sa vyznačuje vysokým obsahom cukru. Kvôli neskoršiemu termínu dozrievania sa odporúča na pestovanie v teplých vinohradníckych oblastiach. Odroda je odolná voči mrazu a je odolná voči múčnatke a hnilobe. Používa sa na výrobu vysokokvalitného červeného vína, často je kombinovaný s ´Cabernet Sauvignon´ alebo ´Merlotom´.


Pestovanie: Vinič vysádzame do vzdušnej, priepustnej, hlinito-piesočnatej pôdy na slnečné stanovisko. Kontajnerované sadenice sa vysádzajú po celý rok, je však veľmi dôležité zabezpečiť im dostatočnú zálievku. Voľnokorenné sadenice sa vysádzajú na jar pred vypučaním alebo na jeseň po ukončení vegetácie a opadnutí listov. Pred výsadbou je potrebné voľnokorenné sadenice namočiť do čistej vody aspoň na 12 hodín, aby boli korene dostatočne vlhké. Sadíme ich do jamy s hĺbkou 40-60 cm v závislosti od kvality pôdy. Korene skrátime približne na 10 cm a rastliny sadíme mierne šikmo, tak, aby miesto štepenia zostalo 5-10 cm nad zemou. Postupne pridáme do jamy zeminu, jemne ju popritláčame a dostatočne polejeme podľa potreby. Potom celé sadenice zahrnieme zeminou, vlhkým pieskom alebo ľahkou zmesou drevených pilín a piesku, aby sme zabránili ich vyschnutiu alebo vymrznutiu. Piesok sa odporúča najmä kvôli tomu, že nepoškodí rastliny a výhony dokážu cezeň rásť aj vtedy, keď ich zabudneme odkryť. Z vypučaných výhonov vyberáme dva najsilnejšie, ktoré zachováme. Ostatné výhony odstraňujeme vylomením a sadenice znovu zahrnieme. Keďže vinič zaraďujeme medzi liany, k svojmu rastu nevyhnutne potrebuje oporu.

Odporúčame dokúpiť

Hoštické hnojivo SLEPAČINCE kvapalné 0,5l

Hoštické hnojivo SLEPAČINCE kvapalné 0,5l

Kvapalné hnojivo na všetky druhy rastlín, ktorého súčasťou slepačí trus.

6,69 €

-+

Čierna netkaná textília 1,6x10m, 50g/m2

Čierna netkaná textília 1,6x10m, 50g/m2

Netkaná textília používaná na ochranu pôdy pred zaburinením.

12,49 €

-+

Čierna netkaná textília 1,6x5m, 50g/m2

Čierna netkaná textília 1,6x5m, 50g/m2

Netkaná textília používaná na ochranu pôdy pred zaburinením.

6,99 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.