Vinič muštový rezistentný ´GOLDEN CHAMPION´ 40-50 cm, kont. 1,6 l

Novinka

"Zlatý šampión" je známa odroda bieleho hrozna, vhodná na priamy konzum aj na výrobu vína.

 
Botanický názov:
Vitis ´Golden Champion´
Kontajner:
1,6 l
Predajná veľkosť:
40 - 50 cm
Obj. čislo:
3131
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
16,99 €
Cena bez DPH:
14,16 €
-+

Vinič muštový rezistentný ´GOLDEN CHAMPION´ 40-50 cm, kont. 1,6 l

"Zlatý šampión" je známa odroda bieleho hrozna, vhodná na priamy konzum aj na výrobu vína.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné
Pôdahlinito-piesočnatá, vzdušná
Výška5 - 10 m
Intenzita rasturýchlo rastúci
Zber plodovX
Český názovVinná réva moštová, rezistentní ´GOLDEN CHAMPION´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Vinič ´Golden Champion´ vytvára rozložité strapce chutných šťavnatých bobúľ, ktoré sú výborné na priamy konzum, na výrobu bieleho vína a hrozienok. Je silne mrazuvzdorný do - 25 stupňov a odolný voči chorobám. Vďaka rýchlemu rastu sa výborne hodí na pergoly a altánky. Experti na víno tvrdia, že táto odroda patrí medzi najstaršie geneticky nemodifikované viniče. História údajne siaha do čias starých Egypťanov.


Pestovanie: Vinič vysádzame do vzdušnej, priepustnej, hlinito-piesočnatej pôdy na slnečné stanovisko. Kontajnerované sadenice sa vysádzajú po celý rok, je však veľmi dôležité zabezpečiť im dostatočnú zálievku. Voľnokorenné sadenice sa vysádzajú na jar pred vypučaním alebo na jeseň po ukončení vegetácie a opadnutí listov. Pred výsadbou je potrebné voľnokorenné sadenice namočiť do čistej vody aspoň na 12 hodín, aby boli korene dostatočne vlhké. Sadíme ich do jamy s hĺbkou 40-60 cm v závislosti od kvality pôdy. Korene skrátime približne na 10 cm a rastliny sadíme mierne šikmo, tak, aby miesto štepenia zostalo 5-10 cm nad zemou. Postupne pridáme do jamy zeminu, jemne ju popritláčame a dostatočne polejeme podľa potreby. Potom celé sadenice zahrnieme zeminou, vlhkým pieskom alebo ľahkou zmesou drevených pilín a piesku, aby sme zabránili ich vyschnutiu alebo vymrznutiu. Piesok sa odporúča najmä kvôli tomu, že nepoškodí rastliny a výhony dokážu cezeň rásť aj vtedy, keď ich zabudneme odkryť. Z vypučaných výhonov vyberáme dva najsilnejšie, ktoré zachováme. Ostatné výhony odstraňujeme vylomením a sadenice znovu zahrnieme. Keďže vinič zaraďujeme medzi liany, k svojmu rastu nevyhnutne potrebuje oporu.

Odporúčame dokúpiť

Rokosan hnojivo UNIVERZÁL 1kg

Rokosan hnojivo UNIVERZÁL 1kg

Sypké ekologické hnojivo na báze organominerálov s univerzálnym využitím.

7,99 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.