Vinič stolový ´PANÓNIA KINCSE´ 30-40 cm, voľnokorenný

Stredne skorá stolová odroda bieleho viniča s veľkými bobuľami.

 
Botanický názov:
Vitis vinifera
Kontajner:
voľnokorenný
Predajná veľkosť:
30-40 cm
Obj. čislo:
10760
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
6,99 €
Cena bez DPH:
5,83 €
-+

Vinič stolový ´PANÓNIA KINCSE´ 30-40 cm, voľnokorenný

Stredne skorá stolová odroda bieleho viniča s veľkými bobuľami.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné
Pôdahlinito-piesočnatá, vzdušná
Výška3-6m
Intenzita rasturýchlo rastúci
Zber plodovIX.
Český názovVinná réva ´PANÓNIA KINCSE´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Odroda ´PANÓNIA KINCSE´ má veľké až veľmi veľké strapce s veľkými bobuľami, ktorých dužina je mäsitá, rozplývajúcej sa konzistencie a sladkej harmonickej chuti. Farba bobúľ je žltá. Táto odroda dozrieva začiatkom septembra a vyznačuje sa veľmi vysokou rodivosťou. ´PANÓNIA KINCSE´ vyžaduje chránené, teplé polohy s dostatkom vlahy. Hrozno dobre znáša transport a skladovanie, je vhodné na priamy konzum, ale aj zaváranie a používa sa aj na výrobu vína.


Pestovanie: Vinič vysádzame do vzdušnej, priepustnej, hlinito-piesočnatej pôdy na slnečné stanovisko. Kontajnerované sadenice sa vysádzajú po celý rok, je však veľmi dôležité zabezpečiť im dostatočnú zálievku. Voľnokorenné sadenice sa vysádzajú na jar pred vypučaním alebo na jeseň po ukončení vegetácie a opadnutí listov. Pred výsadbou je potrebné voľnokorenné sadenice namočiť do čistej vody aspoň na 12 hodín, aby boli korene dostatočne vlhké. Sadíme ich do jamy s hĺbkou 40-60 cm v závislosti od kvality pôdy. Korene skrátime približne na 10 cm a rastliny sadíme mierne šikmo, tak, aby miesto štepenia zostalo 5-10 cm nad zemou. Postupne pridáme do jamy zeminu, jemne ju popritláčame a dostatočne polejeme podľa potreby. Potom celé sadenice zahrnieme zeminou, vlhkým pieskom alebo ľahkou zmesou drevených pilín a piesku, aby sme zabránili ich vyschnutiu alebo vymrznutiu. Piesok sa odporúča najmä kvôli tomu, že nepoškodí rastliny a výhony dokážu cezeň rásť aj vtedy, keď ich zabudneme odkryť. Z vypučaných výhonov vyberáme dva najsilnejšie, ktoré zachováme. Ostatné výhony odstraňujeme vylomením a sadenice znovu zahrnieme. Keďže vinič zaraďujeme medzi liany, k svojmu rastu nevyhnutne potrebuje oporu.

Odporúčame dokúpiť

Záhradnícke rukavice ´KIXX GARDEN GREEN´ veľ. 8, zelené

Záhradnícke rukavice ´KIXX GARDEN GREEN´ veľ. 8, zelené

Bavlnené záhradnícke rukavice s latexovým povrchom.

6,99 €

-+

Rukavice veľ. 11, červené

Rukavice  veľ. 11, červené

Praktické červené nylonové rukavice s vrstvou polyuretánu na dlaniach.

2,49 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.