Vinič stolový rezistentný ´CARDINAL´ 30-40 cm, zemný bal

Kvalitná rezistentná veľkoplodá odroda s ružovými bobuľami.

 
Botanický názov:
Vitis vinifera ´Cardinal´
Kontajner:
zemný bal
Predajná veľkosť:
30-40 cm
Obj. čislo:
10715
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
7,39 €
Cena bez DPH:
6,16 €
-+

Vinič stolový rezistentný ´CARDINAL´ 30-40 cm, zemný bal

Kvalitná rezistentná veľkoplodá odroda s ružovými bobuľami.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné
Pôdahlinito-piesočnatá, vzdušná
Výška3 -6 m
Intenzita rasturýchlo rastúca
Zber plodovVIII.
Český názovVinná réva ´Cardinal´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Vinič ´CARDINAL´ sa vyznačuje veľkými strapcami a veľmi veľkými bobuľami vajcovitého tvaru. Farba bobúľ je ružová až tmavočervená. Dužina je šťavnatá, príjemnej sladkej chuti. Odroda ´CARDINAL´ je vysoko popínavá, a preto ju vysádzame popri altánoch, oblúkoch alebo na terasu.


Pestovanie: Vinič vysádzame do vzdušnej, priepustnej, hlinito-piesočnatej pôdy na slnečné stanovisko. Kontajnerované sadenice sa vysádzajú po celý rok, je však veľmi dôležité zabezpečiť im dostatočnú zálievku. Voľnokorenné sadenice sa vysádzajú na jar pred vypučaním alebo na jeseň po ukončení vegetácie a opadnutí listov. Sadíme ich do jamy s hĺbkou 40-60 cm v závislosti od kvality pôdy. Korene skrátime približne na 10 cm a rastliny sadíme mierne šikmo, tak, aby miesto štepenia zostalo 5-10 cm nad zemou. Postupne pridáme do jamy zeminu, jemne ju popritláčame a dostatočne polejeme podľa potreby. Potom celé sadenice zahrnieme zeminou, vlhkým pieskom alebo ľahkou zmesou drevených pilín a piesku, aby sme zabránili ich vyschnutiu alebo vymrznutiu. Piesok sa odporúča najmä kvôli tomu, že nepoškodí rastliny a výhony dokážu cezeň rásť aj vtedy, keď ich zabudneme odkryť. Z vypučaných výhonov vyberáme dva najsilnejšie, ktoré zachováme. Ostatné výhony odstraňujeme vylomením a sadenice znovu zahrnieme. Keďže vinič zaraďujeme medzi liany, k svojmu rastu nevyhnutne potrebuje oporu.

Odporúčame dokúpiť

Rokosan hnojivo DROBNÉ OVOCIE 50g

Rokosan hnojivo DROBNÉ OVOCIE 50g

Organické hnojivo v sypkej forme určené na jahody a drobné ovocie.

1,29 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.