Ginko dvojlaločné ´SARATOGA´ 80-100 cm, kont. 5 l

Novinka

Obľúbená pomaly rastúca, symetrická odroda so zeleno žltými úzkymi listami.

 
Botanický názov:
Ginkgo biloba
Kontajner:
5 l
Predajná veľkosť:
80-100 cm
Obj. čislo:
7880
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
49,90 €
Cena bez DPH:
41,58 €
-+

Ginko dvojlaločné ´SARATOGA´ 80-100 cm, kont. 5 l

Obľúbená pomaly rastúca, symetrická odroda so zeleno žltými úzkymi listami.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnko, polotieň
Pôdapriepustná
Výška4-8 m
Intenzita rastupomaly rastúci
Mrazuvzdornosť-40°C
Český názovJinan dvoulaločný ´SARATOGA´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Ginko ´Saratoga´ patrí medzi pomaly rastúce odrody so symetrickým vzrastom. Listy tejto odrody sú opadavé, užšieho tvaru, zeleno žltej farby. Na jeseň majú atraktívne zlato žlté sfarbenie. Ročný prírastok je 15-30 cm do roka. Odroda bola vyšľachtená v roku 1975 v Kalifornii.


Liečivé účinky: Vďaka vysoko účinným liečivým vlastnostiam sa ginko považuje za jednu z najcennejších liečivých rastlín. Zlepšuje krvný obeh a cievy, upravuje nepravidelnú činnosť srdca, slúži ako prevencia infarktu a mozgových príhod, normalizuje krvný tlak, zlepšuje prekrvenie končatín, zvyšuje odolnosť ciev, rozširuje ich a zabraňuje usadzovaniu solí cholesterolu do cievnych stien, zlepšuje prekrvenie a činnosť mozgových buniek, pamäť a ďalšie mozgové funkcie, zvyšuje koncentráciu, spomaľuje starnutie, pozitívne pôsobí pri poruchách sluchu, „zvoneniu“ v ušiach a pri poruchách zraku a má pozitívne účinky pri liečbe Parkinsonovej a Alzhaimerovej choroby.


Pestovanie: Ginko dvojlaločné vysádzame do priepustnej záhradnej pôdy na slnečné alebo polotienisté stanovisko. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, len v prvých rokoch po výsadbe pravidelnú zálievku počas horúcich letných mesiacov. Po výsadbe vyžaduje oporu, aby lepšie odolávalo vetru a dobre zakorenilo.

Doplnkový tovar

Rokosan hnojivo UNIVERZÁL 1kg

Rokosan hnojivo UNIVERZÁL 1kg

5,90 €

-+

Rýľ špicatý 130 cm FESTA

Rýľ špicatý 130 cm FESTA

17,49 €

-+

Foto

Posledné zobrazené produkty