Lieska kríková ´WEBB´S PRIZE COB´, 40-50 cm, kont. 2 l

Kompaktná pravidelne rodiaca odroda liesky s chutnými plodmi.

 
Botanický názov:
Corylus ´Webbs Prize Cob´
Kontajner:
2 l
Predajná veľkosť:
40-50 cm
Obj. čislo:
04206
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
11,99 €
Cena bez DPH:
9,99 €
-+

Lieska kríková ´WEBB´S PRIZE COB´, 40-50 cm, kont. 2 l

Kompaktná pravidelne rodiaca odroda liesky s chutnými plodmi.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné, polotieň
Pôdavzdušná, priepustná, úrodná
Výška2,5 - 3 m
Šírka2,5-3 m
Zber plodovIX.
Český názovLíska keřová 'WEBB'S PRIZE COB'

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Lieska ´Webb´s Prize Cob´ je pravidelne rodiaci anglický kultivar. Vytvára veľké zhluky chutných, svetlohnedých orechov. Plody dozrievajú začiatkom septembra. Lesklé zelené listy sa na jeseň vyfarbujú do zlatožlta. Je čiastočne samoopelivá. Pre vyššiu úrodu je však ideálne zasadiť dva alebo viac kultivarov pri sebe aby sa navzájom opelili. Je nenáročná na pestovanie.

Pestovanie: Liesku pestujeme vo všetkých oblastiach, kde sa pestujú liesky, najlepšie na ľahších až stredne ťažkých, vlhších pôdach zásobených humusom a živinami. Je menej odolná voči mrazom počas kvitnutia. Vzhľadom na neskoršie dozrievanie sa ako lepšie javia chránené stanovištia s dlhším vegetačným obdobím. Prednosťou tejto odrody je kompaktný, vzpriamený vzrast, ktorý umožňuje pestovanie veľkých plodov. Je čiastočne samoopelivá.

Odporúčame dokúpiť

Kvapalná horká soľ na IHLIČNANY, OKRASNÉ KRY A VINIČ 0,5l

Kvapalná horká soľ na IHLIČNANY, OKRASNÉ KRY A VINIČ 0,5l

Kvapalná horká soľ je najvhodnejšie rýchlo pôsobiace hnojivo vhodné pre ihličnany, okrasné kry a vinič, odstraňuje nedostatok horčíka.

4,99 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.