Slivka ´JOJO®´ podp. myrobalán, 190-200 cm, voľnok.

Samoopelivá, stredne skorá odroda rezistentná voči šárke.

 
Botanický názov:
Prunus domestica ´Jojo´
Kontajner:
voľnokorenná
Predajná veľkosť:
190-200 cm
Obj. čislo:
3649
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
15,49 €
Cena bez DPH:
12,91 €
-+

Slivka ´JOJO®´ podp. myrobalán, 190-200 cm, voľnok.

Samoopelivá, stredne skorá odroda rezistentná voči šárke.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné
Pôdavzdušná, priepustná, úrodná
Intenzita rastustredná
Podpníkmyrobalán
Zber plodovIX
Český názovSlivoň poloraná ´JOJO´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Plody sú stredne veľké, elipsovité, šupka je modrá až fialová. Dužina je žltozelená až oranžová, tuhá a stredne šťavnatá. Chuť je sladká, lahodná. Slivky dozrievajú v prvej dekáde septembra a sú vhodné na priamy konzum i ďalšie spracovanie. Táto odroda je samoopelivá, avšak pri zasadení viac druhov sliviek môžete dosiahnúť vzájomným opelením vyššiu úrodu. Slivka ´JOJO®´ sa vyznačuje rýchlym nástupom do rodivosti, vysokou úrodnosťou, je rezistentná voči šárke a odolná voči neskorým jarným mrazom. Na pestovanie je vhodná do stredne teplých pestovateľských oblastí.

Pestovanie:Pred výsadbou skrátime koreňový systém maximálne o 1/3 dĺžky, rezom odstránime aj prípadné mechanicky poškodené, zlomené, či nahnité korene. Jemné vyživovacie korene neskracujeme. Jamu vykopeme spravidla 1,5 – 2x väčšiu. Na dno jamy je do pôdy vhodné primiešať záhradnícky substrát a pri jarnej výsadbe aj organické hnojivo, ktoré nespáli korene a zlepší kvalitu pôdy. Do vykopanej jamy postavíme stromček tak, aby korene netrčali a miesto štepenia (zhrubnutá časť kmienka) bolo umiestnené 5-10 cm nad zemou. Takto vysadený strom priviažeme o oporný kôl. Pokiaľ vysádzame voľnokorenný strom, je potrebné ihneď po výsadbe skrátiť postranné výhony koruny na 1/3 až 1/4 dĺžky a stredník o 1/3 dĺžky. Takto zrezaný strom môže kvalitne zakoreniť a vytvoriť novú korunku.

Odporúčame dokúpiť

Hoštické hnojivo SLEPAČINCE kvapalné 0,5l

Hoštické hnojivo SLEPAČINCE kvapalné 0,5l

Kvapalné hnojivo na všetky druhy rastlín, ktorého súčasťou slepačí trus.

6,69 €

-+

Rokosan hnojivo ROKOHUMÍN 0,5kg

Rokosan hnojivo ROKOHUMÍN 0,5kg

Univerzálne organické hnojivo, vhodné pre každého záhradkára a pestovateľa.

4,99 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.