Jabloň ´SELENA´ podp. M26, 140-150 cm, voľnok.

Vysoko úrodná rezistentná zimná odroda s plocho guľovitými plodmi.

 
Botanický názov:
Malus domestica ´Selena´
Kontajner:
voľnokorenná
Predajná veľkosť:
140-150 cm
Obj. čislo:
0445
Dostupnosť
skladom
 
Cena s DPH:
12,99 €
Cena bez DPH:
10,83 €
-+

Jabloň ´SELENA´ podp. M26, 140-150 cm, voľnok.

Vysoko úrodná rezistentná zimná odroda s plocho guľovitými plodmi.

Parametre a vlastnosti

Stanoviskoslnečné, polotieň
Pôdavzdušná, priepustná, úrodná
Intenzita rastustredná
PodpníkM26 - silnejšie rastúci podpník ako M9 a zároveň pomalšie rastúci ako MM106, vysoko odolný voči mrazom, má bohatší koreňový systém, vytvára menšiu korunu, často používaný pre stĺpovité odrody
Zber plodovIX - X
Český názovJabloň zimní ´SELENA´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Jabloň ´SELENA´ je neskorá odroda, ktorá vznikla krížením odrody Prima x Britemac. Plody sú stredne veľké, majú pravidelný guľovitý tvar a výraznú červenú farbu, ktorá je pokrytá belavým žíhovaním. Dužina je veľmi šťavnatá, aromatická. Plody sa zberajú na konci septembra, sú skladovateľné až do januára. Jabloň ´SELENA´ plodí veľmi skoro po výsadbe, prináša pravidelnú a bohatú úrodu. Táto odroda je stredne rezistentná voči chrastavitosti. Je vhodná na pestovanie vo všetkých polohách. Vyhovujú jej polopriepustné pôdy s dostatkom živín.


Pestovanie: Pred výsadbou skrátime koreňový systém maximálne o 1/3 dĺžky, rezom odstránime aj prípadné mechanicky poškodené, zlomené, či nahnité korene. Jemné vyživovacie korene neskracujeme. Jamu vykopeme spravidla 1,5 – 2x väčšiu. Na dno jamy je do pôdy vhodné primiešať záhradnícky substrát a pri jarnej výsadbe aj organické hnojivo, ktoré nespáli korene a zlepší kvalitu pôdy. Do vykopanej jamy postavíme stromček tak, aby korene netrčali a miesto štepenia (zhrubnutá časť kmienka) bolo umiestnené 5-10 cm nad zemou. Takto vysadený strom priviažeme o oporný kôl. Pokiaľ vysádzame voľnokorenný strom, je potrebné ihneď po výsadbe skrátiť postranné výhony koruny na 1/3 až 1/4 dĺžky a stredník o 1/3 dĺžky. Takto zrezaný strom môže kvalitne zakoreniť a vytvoriť novú korunku.

Odporúčame dokúpiť

Rokosan hnojivo JADROVINY 50g

Rokosan hnojivo JADROVINY 50g

Organické hnojivo s obsahom rohoviny a prírodného humátu na jadroviny.

1,29 €

-+

Foto

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Informácie sú určené pre osoby staršie ako 16 rokov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.