Mini kiwi ´ISSAI´, 20-40 cm, kont. 0,5 l

Samoopelivé kiwi s chutnými a zdravými plodmi s vysokým obsahom vitamínu C. Plody sú zelenožltej farby, aromatické a sladkej chuti.

 
Botanický názov:
Actinidia arguta ´Issai´
Kontajner:
0,5 l
Predajná veľkosť:
20-40 cm
Obj. čislo:
0270
Dostupnosť
od 9.marca 2020
 
Cena s DPH:
7,99 €
Cena bez DPH:
6,66 €
-+

Mini kiwi ´ISSAI´, 20-40 cm, kont. 0,5 l

Samoopelivé kiwi s chutnými a zdravými plodmi s vysokým obsahom vitamínu C. Plody sú zelenožltej farby, aromatické a sladkej chuti.

Parametre a vlastnosti

Farba kvetubiela
Doba kvitnutiaVI
Stanoviskoslnečné
Pôdapriepustná
Výška2-4 m
Šírka1-2 m
Intenzita rastustredná
Použitieozdoba pergoly, altánku, plota
Zber plodovIX
Český názovMinikiwi ´ISSAI´

Charakteristika a pestovanie

Charakteristika: Samoopelivé kiwi ´Issai´ je odroda, ktorá v dospelosti dorastá do dĺžky približne 4 m. Pri raste potrebuje oporu. Listy sú veľmi dekoratívne, preto sa rastlina pestuje aj ako atraktívna popínava liana, ktorá vytvára nádherné zelené plochy. Tento kultivar výborne znáša mrazy a rodí už prvý rok po výsadbe. Mladé rastliny však počas silných mrazov odporúčame chrániť, napr. netkanou textíliou. Na jar kvitne voňavými kvetmi veľmi výraznej vône. Šťavnaté plody majú lahodnú chuť. Dozrievajú začiatkom jesene. Mini kiwi ´Issai´ je samoopelivé, nepotrebuje opeľovača. Plody majú veľkosť cca 2,5 - 4 cm a konzumujú sa so šupkou. Neobsahujú tuky, sú bohaté na vitamíny a mikroprvky a obsahujú 4-krát viac vitamínu C ako citróny.


Pestovanie: Rastlina je nenáročná na pôdu, vyžaduje slnečné stanovisko. Aj keď je mrazuvzdorná do - 25 stupňov, v prvých rokoch po výsadbe môžeme spodnú časť rastliny na zimu zakryť, aby sme ju chránili pred ostrými mrazmi. Striháme ju na jeseň po skončení vegetácie. Na jeseň sa listy sfarbujú do žiarivo žltých odtieňov.

Foto

Posledné zobrazené produkty