Hortenzia kalinolistá ´YOU & ME ®TOGETHER´ 10-15 cm, kont. 1,4 l
Hortenzia kalinolistá ´YOU & ME ®TOGETHER´ 10-15 cm, kont. 1,4 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Hydrangea macrophylla ´Together´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 10 - 15 cm |
| Kontajner | 1,4 l |
| Farba kvetu | ružová, modrá, fialová ( v závislosti od kyslosti pôdy) |
| Doba kvitnutia | VI - X |
| Stanovisko | polotieň, tieň |
| Pôda | priepustná, humózna, kyslá |
| Výška | 0,5 - 1 m |
| Šírka | 1 - 1,5 m |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, kvetináč |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Hortenzia kalinolistá ´Together´ zo série You & Me je plnokvetý kultivar v romantických intenzívne sfarbených odtieňoch. Kvety tejto hortenzie spôsobia v záharde explóziu farieb. Ich farba sa mení v závislosti od ročného obdobia. Začiatkom leta sa kvety otvárajú do ružovo - zelenej farby, postupne sa ustália v tmavoružovom odtieni. Na jeseň a v zime sú kvety intenzívne červené. So zmenou ph pôdy docielime vyfarbenie kvetov aj do modrých odtieňov. Kvitne až 150 dní v roku. Vyznačuje sa robustným koreňovým systémom a kompaktným rastom. Kvety sú vhodné na rezanie do kytíc.
Pestovanie: Hortenzia kalinolistá vyžaduje mierne kyslú, priepustnú pôdu a dostatok živín, aby boli kvety dobre vyfarbené. Ak rastlina nemá dostatočne kyslé pH, môžu mať kvety ružovú farbu. Pri výsadbe preto používame substrát na kyslomilné rastliny a hnojivo na hortenzie. Najvhodnejšie stanovisko je polotieň alebo tieň. Striháme ju na jar po skončení mrazov a prospieva jej namulčovanie kôrou.
