- Úvod
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Ibištek sýrsky ´MARINA´ 40-50 cm, kont. 2,5 l
Ibištek sýrsky ´MARINA´ 40-50 cm, kont. 2,5 l
Ibištek sýrsky ´MARINA´ 40-50 cm, kont. 2,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Hibiscus syriacus ´Marina´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 40-50 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Farba kvetu | modrofialová |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | vzdušná, priepustná, piesočnatá |
| Výška | 2 - 2,5 m |
| Šírka | 1,5 - 2 m |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 25 °C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, živý plot |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Prekrásny kultivar ´MARINA´ už z diaľky púta pozornosť veľkými kvetmi v modrofialovom sfarbení. Kvet skrášľuje výrazný vínový stred a krémovo biely piestik, čo vytvára zaujímavý kontrast so sýto sfarbeným kvetom. Táto rastlina svojou nekončiacou nádherou oživí záhradu od začiatku júna až do konca augusta. Ibištek v záhrade vynikne nielen ako kvitnúci živý plot, dokonale sa hodí na pestovanie ako neprehliadnuteľný solitér. Kvety na mäkkých výhonoch sú vhodné aj k rezu.
Pestovanie: Najlepšie sa mu darí na slnečnom stanovisku s vlhkými, priepustnými a úrodnými pôdami. Na jar je vhodné ho zrezať, aby sme podporili bohaté kvitnutie a prihnojiť kvalitným kombinovaným hnojivom. Pestuje sa v tvare kra alebo na vysokom kmienku. Využíva sa ako zaujímavý kvitnúci živý plot, ako solitérna rastlina alebo v kombinácii s inými drevinami. Darí sa mu aj vo väčších nádobách, takže ho môžete pestovať aj na balkóne alebo terase.
