- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Myrta krepová ´PETITE RED´ kont. 0,5 l
Myrta krepová ´PETITE RED´ kont. 0,5 l
Myrta krepová ´PETITE RED´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Lagerstroemia indica ´Petite Red´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 10-15 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružovočervená |
| Doba kvitnutia | VII-IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, výživná |
| Výška | 60-120 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 15 °C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, črepník |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Myrta krepová ´PETITE RED´ je kompaktná, nízko rastúca odroda, vyšľachtená pre menšie záhrady a pestovanie v nádobách. Zvyčajne dorastá do výšky 60-120 cm a vytvára hustý, dobre rozkonárený ker s pravidelným, zaobleným habitusom. Listy sú stredne veľké, oválne, lesklé a tmavozelené. Na jeseň sa môžu vyfarbovať do oranžových až červenkastých tónov. Charakteristickým znakom je aj dekoratívna, hladká kôra, ktorá sa u starších rastlín môže jemne odlupovať. Najväčšou ozdobou odrody ‘PETITE RED’ sú ružovočervené kvety s jemne zvlnenými okrajmi lupienkov, usporiadané v bohatých metlinách. Kvitnutie začína spravidla v polovici leta.
Pestovanie: Myrta krepová obľubuje slnečné stanovisko. Pôdu potrebuje priepustnú a výživnú. V čase kvitnutia je potrebný dostatočný prísun vody, čím predĺžime kvitnutie. Na jar zkracujeme minuloročné výhony na 1/3 dĺžky, čím rastlinu zahustíme a zabezpečíme bohatšie kvitnutie. Doporučujeme okolitú pôdu prekryť mučovacou kôrou, čím zabránime nadmernému presychaniu pôdy aj ochránime rastlinu pred silnejšími mrazmi.
