- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Myrta krepová ´RED IMPERATOR´ kont. 0,5 l
Myrta krepová ´RED IMPERATOR´ kont. 0,5 l
Myrta krepová ´RED IMPERATOR´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Lagerstroemia indica ´Red Imperator´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 10-15 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | červená |
| Doba kvitnutia | VII-IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, výživná |
| Výška | 2-4 m |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 15 °C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Myrta krepová ´RED IMPERATOR´ vytvára vzpriamene rastúci, dobre rozkonárený ker alebo menší strom, ktorý v priaznivých podmienkach dorastá do výšky 2-4 m. Kvety sú sýto červené, s jemne zvlnenými lupienkami, zoskupené v hustých metlinách. Listy sú oválne až elipsovité, lesklé a tmavozelené. Mladé výhony môžu mať bronzový nádych. Na jeseň sa listy vyfarbujú do oranžových, červených až purpurových tónov. Dekoratívnym prvkom je aj hladká kôra, ktorá sa pri starších rastlinách jemne odlupuje a vytvára zaujímavý kresbový efekt.
Pestovanie: Myrta krepová obľubuje slnečné stanovisko. Pôdu potrebuje priepustnú a výživnú. V čase kvitnutia je potrebný dostatočný prísun vody, čím predĺžime kvitnutie. Na jar zkracujeme minuloročné výhony na 1/3 dĺžky, čím rastlinu zahustíme a zabezpečíme bohatšie kvitnutie. Doporučujeme okolitú pôdu prekryť mučovacou kôrou, čím zabránime nadmernému presychaniu pôdy aj ochránime rastlinu pred silnejšími mrazmi.
