- Úvod
- >>
- Šalvia hájna ´NOBLE KNIGHT´ kont. 0,5 l
Šalvia hájna ´NOBLE KNIGHT´ kont. 0,5 l
Kompaktne rastúca, aromatická trvalka s dlhými tmavofialovými súkvetiami.
Novinka
Šalvia hájna ´NOBLE KNIGHT´ kont. 0,5 l
Kompaktne rastúca, aromatická trvalka s dlhými tmavofialovými súkvetiami.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Salvia nemorosa ´Noble Knight´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | fialová |
| Doba kvitnutia | VI-X |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | priepustná |
| Výška v liste | 20-30 cm |
| Výška v kvete | 50-60 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Šalvia ´NOBLE KNIGHT´ je výrazná, kompaktne rastúca odroda, ktorá zaujme intenzívne tmavofialovým kvitnutím. Vytvára husté, vzpriamené trsy dorastajúce približne do výšky 30-40 cm, v kvete 50-60 cm. Listy sú úzke, podlhovasté, s typickou aromatickou vôňou. Šalvia je ideálnou voľbou do trvalkových záhonov, vidieckych aj moderných výsadieb, kde vytvára výrazné farebné akcenty.
Pestovanie: Šalvia je nenáročná trvalka. Vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnečné alebo polotienisté stanovisko. Je to výborná rastlina do zmiešaných trvalkových záhonov, vďaka bohatému a dlhodobému kvitnutiu. Vytvorí pravidelný trs, ktorý sa po odkvitnutí môže zostrihnúť, čím sa zabezpečí opätovné kvitnutie. Tento úkon môžeme zopakovať aj niekoľkokrát, najneskôr však v posledný augustový týždeň.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
