- Úvod
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Vajgela kvetnatá ´MINUET´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Vajgela kvetnatá ´MINUET´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Vajgela kvetnatá ´MINUET´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Weigela florida´MINUET´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 20-30 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Farba kvetu | ružovo červená |
| Doba kvitnutia | V - VI |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | vzdušná, ľahká |
| Výška | 0,5 - 1 m |
| Šírka | 0,6 - 1,3 m |
| Intenzita rastu | pomaly až stredne rýchlo rastúca |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Vajgela ´Minuet´ je nižší kultivar s malými zelenými listami, ktoré menia po odkvitnutí svoju farbu na bronzovú až vínovú. Kvitne od mája nápadnými ružovo červenými kvetmi. Rastie pomaly až stredne rýchlo. Dorastá do výšky 0,5 - 1 m.
Pestovanie: Vajgela je nenáročný opadavý ker, ktorý toleruje krátkodobé vlhko a sucho. Vhodným stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto. Vysádzame ju do priepustnej záhradnej pôdy. Výšku rastliny môžeme upraviť podľa svojich potrieb jarným alebo júnovým rezom. Na jar rastlinu striháme v čase, keď začínajú pučať listy a v júni ju striháme po odkvitnutí kvetov, čím zároveň stimulujeme opätovné kvitnutie v tom istom roku. Rez zároveň prospieva zdravotnému stavu rastliny a zabezpečuje aj jej dostatočné zahustenie a bohaté kvitnutie. V záhrade vytvoríme svieži a moderný záhon, ak ju skombinujeme so žltolistými okrasnými krami, napr. tavoľník (Spiraea), tavoľa (Physocarpus), pajazmín (Philadelpus).
