- Úvod
- >>
- Vresoviskové rastliny
- >>
- Leukote walterovo ´MAKIJAZ´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Leukote walterovo ´MAKIJAZ´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nová vžyzelená odroda s nízkym vzrastom a atraktívne vyfarbenými listami.
Výpredaj
Leukote walterovo ´MAKIJAZ´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nová vžyzelená odroda s nízkym vzrastom a atraktívne vyfarbenými listami.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Leucothoe walteri ´Makijaz´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 20-30 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Stanovisko | polotieň, tieň |
| Pôda | priepustná, vlhká, kyslá, výživná |
| Výška | 0,3 - 0,5 m |
| Šírka | 0,4 - 0,8 m |
| Intenzita rastu | stredne |
| Mrazuvzdornosť | -25°C |
| Použitie | vresovisko, skupinová výsadba, črepník |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Odroda ´MAKIJAZ´ bola vyšľachtená v Poľsku. Kultivar sa zaraďuje medzi nízke, vždyzelené odrody s vysokou odolnosťou voči mrazom a chorobám. Rastlina už na prvý pohľad zaujme kopijovitými listami, ktoré sú nepravidelne sfarbené do zelenobielych odtieňov. Na jar a na jeseň sa listy sfarbujú do ružovočervenej farby. Rastlina je vhodná na výsadbu do vresovísk, skaliek a do črepníkov.
Pestovanie: Leukote obľubuje tienisté a polotienisté miesta a najviac mu vyhovujú kyslé, výživné, dobre priepustné pôdy s primeraným množstvom vlahy. Mrazuvzdorné je do -25 °C.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
