- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Milota (Eragrosris elliottii) ´LOVEY´, kont. 0,5 l
Milota (Eragrosris elliottii) ´LOVEY´, kont. 0,5 l
Milota (Eragrosris elliottii) ´LOVEY´, kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Eragrostis elliottii ´Lovey´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | zelená |
| Doba kvitnutia | VIII - X |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | priepustná, suchšia |
| Výška | 50-55 cm |
| Výška v liste | 30-50 cm |
| Výška v kvete | 140 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -15 °C |
| Použitie | solitér, trvalkové záhony |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Milota (Eragrosris elliottii) ´LOVEY´, nazývaná aj plačúca tráva lásky, je jemne pôsobiaca okrasná tráva s kompaktným rastom a veľmi vzdušným vzhľadom. Vytvára husté, oblúkovito previsnuté pravidelné trsy úzkych listov dorastajúce približne do výšky 30-50 cm. Koncom leta sa nad listami objavujú veľmi jemné metliny s drobnými kláskami, ktoré dorastajú do výšky okolo 140 cm.
Pestovanie: Obľubuje suchšiu priepustnú záhradnú pôdu. Najvhodnejšie stanovisko je slnko alebo polotieň. Výborne sa kombinuje s inými okrasnými trávami, napr. žlto alebo strieborno-listými trávami, trvalkami a nízkymi krami. Môže sa pestovať v záhone, ale aj v nádobách na balkónoch a terasách.
