- Úvod
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Pajazmín ´MANTEAU D´HERMINE´ 30-40 cm, kont. 2,5 l
Pajazmín ´MANTEAU D´HERMINE´ 30-40 cm, kont. 2,5 l
Pajazmín ´MANTEAU D´HERMINE´ 30-40 cm, kont. 2,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Philadelphus ´Manteau d´Hermine´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 30-40 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VI - VII |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | priepustná |
| Výška | 1 - 1,5 m |
| Šírka | 1 - 1,5 m |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | - 29 °C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Pajazmín ´MANTEAU D´HERMINE´ patrí medzi nižšie kultivary, ktorý je v čase kvitnutia obsypaný voňavými plnými kvetmi v snehovobielej farbe. Rastie do výšky približne 1,5 m, preto je vhodný aj na výsadbu v menších záhradách. Vysádzame ho v blízkosti chodníkov, terasy alebo vchodu do domu, aby sme naplno ocenili intenzívnu sladkú vôňu, ktorú okolo seba tento ker v lete šíri.
Pestovanie: Pajazmín nie je náročný na pôdu, vysádzame ho do priepustnej záhradnej pôdy. Obľubuje slnko a polotieň. Je úplne mrazuvzdorný. Výšku a šírku rastliny možno upravovať jarným alebo letným rezom po odkvitnutí. Najkrajšie vynikne ako solitér, môže sa však použiť aj na výsadbu živého plota alebo oddeľujúcich stien.
