- Úvod
- >>
- Okrasné kry
- >>
- Pajazmín vencový ´LEMOINEI´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Pajazmín vencový ´LEMOINEI´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Nenáročný pajazmín s veľkými snehobielymi kvetmi a silnou jazmínovou vôňou.
Pajazmín vencový ´LEMOINEI´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Nenáročný pajazmín s veľkými snehobielymi kvetmi a silnou jazmínovou vôňou.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Philadelphus ´Lemoinei´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 50-60 cm |
| Kontajner | 2,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VI - VII |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | priepustná |
| Výška | 1,5 - 2 m |
| Šírka | 1 - 1,5 m |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | - 30 °C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Pajazmín ´LEMOINEI´ rastie ako opadavý ker s oblúkovito prevísajúcimi výhonmi. Sýtozelené kopijovité listy kontrastujú s obvzvlášť voňajúcimi bielymi kvetmi. Miskovité kvety s priemerom 2,5 cm zatraktívňuje žltý stred. Najkrajšie vynikne ako solitér, môže sa však použiť aj na výsadbu živého plota alebo oddeľujúcich stien.
Pestovanie: Pajazmín nie je náročný na pôdu, vysádzame ho do priepustnej záhradnej pôdy. Obľubuje slnko a polotieň. Je úplne mrazuvzdorný. Výšku a šírku rastliny možno upravovať jarným alebo letným rezom po odkvitnutí.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
