- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Perovec huňatý ´LONGISTYLUS´, kont. 0,5 l
Perovec huňatý ´LONGISTYLUS´, kont. 0,5 l
Perovec huňatý ´LONGISTYLUS´, kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Pennisetum villosum ´Longistylus´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 40-50 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Doba kvitnutia | VII - X |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | všetky typy pôd |
| Výška v liste | 50 cm |
| Výška v kvete | 50 - 60 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Perovec huňatý ´Longystylus´ patrí medzi veľmi obľúbené kultivary vďaka bohatým bielym klasom, ktoré vynikajúco kontrastujú so sviežimi zelenými listami. Kvety sú vhodné aj k rezu do kytíc. Veľmi rýchlo sa rozrastá, je ideálny na použitie ako lem trávnika alebo trvalkových záhonov, využíva sa tiež na vysádzanie do nádob.
Pestovanie: Perovec obľubuje suchšiu priepustnú záhradnú pôdu. Najvhodnejšie stanovisko je slnko alebo polotieň. Je to nenáročná okrasná tráva, ktorá vytvára hustý, pravidelný trs a má nádherné dekoratívne kvety. Na zimu je potrebné trs zviazať, aby mráz nepoškodil korene. Na jar odstránime nadzemnú časť vo výške 10 - 15cm.
