- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Perovec psiarkovitý, kont. 2 l
Perovec psiarkovitý, kont. 2 l
Perovec psiarkovitý, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Pennisetum alopecuroides |
|---|---|
| Kontajner | 2 l |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | všetky typy pôd |
| Výška | 40-80 cm |
| Šírka | 60-80 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Táto moderná, kompaktná okrasná tráva je mimoriadne vhodná na výsadbu do zmiešaných trvalkových záhonov alebo do črepníkov. Úzke stredne zelené listy sa v lete menia na zlatožlté a na jeseň nadobúdajú hnedý nádych. Biele kvety s jemným krémovohnedým zakončením vyrastajú zo stredu a prevísajú do bokov.
Pestovanie: Perovec obľubuje suchšiu priepustnú záhradnú pôdu. Najvhodnejšie stanovisko je slnko alebo polotieň. Je to nenáročná okrasná tráva, ktorá vytvára hustý, pravidelný trs a má nádherné dekoratívne kvety. Na zimu je potrebné trs zviazať, aby mráz nepoškodil korene. Na jar odstránime nadzemnú časť vo výške 10 - 15 cm.
