- Úvod
- >>
- Pivónia bylinná ´PAULA FAY´, kont. 1 l
Pivónia bylinná ´PAULA FAY´, kont. 1 l
Pivónia bylinná ´PAULA FAY´, kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Paeonia lactiflora ´Paula Fay´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | cyklámenovo-ružová |
| Doba kvitnutia | VI |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | vzdušná, priepustná |
| Výška v kvete | 80-90 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -34 °C |
| Použitie | solitér, skupinová výsadba |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 80 cm |
| Počet ks na m2 | 1 – 3 |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Pivónia ´PAULA FAY´ vytvára pevné, vzpriamené trsy dorastajúce približne do výšky 80-90 cm, pričom si dobre udržiava stabilný habitus aj počas kvitnutia.
Listy sú tmavozelené, hlboko delené a dekoratívne počas celej vegetačnej sezóny.
Kvety sú veľké, poloplné, s výraznými zvlnenými lupienkami sýtoružovej farby. V strede kvetu sú často viditeľné zlatožlté tyčinky, ktoré vytvárajú atraktívny kontrast. Kvety majú jemnú vôňu a objavujú sa už na začiatku pivonkovej sezóny, zvyčajne v júni.
Pestovanie: Pri výsadbe dbáme na to, aby „srdiečko” rastliny bolo zakryté pôdou len mierne. Ak sú vysadené príliš hlboko, tak nekvitnú. Pivonky sú nenáročné dlhoveké trvalky, uprednostňujú slnečné stanovisko, tieň im nevyhovuje. Najlepšie sa im darí vo výživnej, priepustnej pôde, v horúcom lete je vhodné ich občas poliať a pre bohaté kvitnutie ich každoročne po vyrašení prihnojiť postupne uvoľňujúcim hnojivom. Nemajú rady presádzanie. Sú plne mrazuvzdorné do cca -34°C, mladé rastliny môžete na zimu zakryť slamou alebo čečinou. Veľmi pekne vyniknú v trvalkovom záhone alebo ako doplnok medzi kry a stromy.
