- Úvod
- >>
- Ruža kríková ´CHERRY BRANDY®´ **** Tantau, kont. 2 l
Ruža kríková ´CHERRY BRANDY®´ **** Tantau, kont. 2 l
Ruža kríková ´CHERRY BRANDY®´ **** Tantau, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rosa ´CHERRY BRANDY®´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | oranžová, červená, žltá |
| Doba kvitnutia | V-XI |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná |
| Výška | 70-100 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -24°C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Ruža ´CHERRY BRANDY´ patrí medzi čajohybridy z dielne spoločnosti Rosen Tantau. Počas celej sezóny bohato kvitne intenzívne aromatickými kvetmi. Názov tejto odrody naznačuje očarujúce sfarbenie pripomínajúci čerešňový nápoj a opojnú vôňu ovocia. Každý kvet je umeleckým dielom prírody, v ktorom sa mieša hrejivá oranžová farba, rubínová červeň a zlatisté odlesky jantáru. Po úplnom rozvinutí sa okraje okvetných lístkov jemne zvlnia a v strede sa ukazujú peľové tyčinky, ktoré sú atraktívne pre včely a iných opeľovačov. Tmavozelené, lesklé listy krásne dopĺňajú sýto zafarbené kvety. Ruža je ideálna na pestovanie v črepníkoch.
Pestovanie: Ruža je ušľachtilá kvitnúca rastlina, ktorá vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny a vápnik. Pravidelným okopávaním zvýšime podiel vzduchu v pôde, čím výrazne podporíme vitalitu a zdravotný stav rastliny. Na množstvo kvetov a dĺžku kvitnutia má veľký vplyv rez. Základom je jarný rez, ktorý vykonávame na začiatku pučania. Počas kvitnutia je veľmi dôležité odstraňovať odkvitnuté kvety. O tom sa viac dočítate v našom Pestovateľskom manuáli.
