Ruža mnohokvetá ´HEIDI KLUM®´ **** Tantau, kont. 2 l
Ruža mnohokvetá ´HEIDI KLUM®´ **** Tantau, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rosa floribunda |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | purpurovo ružová |
| Doba kvitnutia | VI - XI |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, humózna |
| Výška | 0,3-0,5 m |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -27°C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Ruža ´HEIDI KLUM´ je kultivar s kompaktným rastom, ktorý bohato kvitne od júna do októbra. Svojimi stredne veľkými, plnými kvetmi v žiarivej purpurovoružovej farbe zkrášľuje záhrady počas celej sezóny. Intenzívne sfarbenie umocňuje silná vôňa. Listy sú stredne zelené, lesklé s miernou odolnosťou voči chorobám. Vďaka nižšiemu rastu je mimoriadne vhodná na výsadbu do kvetináčov. Meno tejto výnimočnej ruži prepožičala slávna nemecká modelka Heidi Klum.
Pestovanie: Ruža je ušľachtilá kvitnúca rastlina, ktorá vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny a vápnik. Pravidelným okopávaním zvýšime podiel vzduchu v pôde, čím výrazne podporíme vitalitu a zdravotný stav rastliny. Na množstvo kvetov a dĺžku kvitnutia má veľký vplyv rez. Základom je jarný rez, ktorý vykonávame na začiatku pučania. Počas kvitnutia je veľmi dôležité odstraňovať odkvitnuté kvety. Je dobre odolná voči chorobám.
