Ruža mnohokvetá ´MANORA´ * Tantau, kont. 2 l
Ruža mnohokvetá ´MANORA´ * Tantau, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rosa hybrida ´Manora´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | sýtočervená |
| Doba kvitnutia | VI - X |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | priepustná, humózna |
| Výška | 60-80 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -27°C |
| Počet ks na m2 | 4 - 5 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Ruža mnohokvetá ´Manora´ už na prvý pohľad púta pozornosť svojimi karmínovo červenými kvetmi. Je obľúbenou odrodou, ktorá je vhodná ako dekorácia do vázy a vytvárajú sa z nich úchvatné kytice. Rastie na dlhých pevných stonkách do výšky 60-80 cm a je odolná voči škodcom a mrazu.
Pestovanie: Ruža je ušľachtilá kvitnúca rastlina, ktorá vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny a vápnik. Pravidelným okopávaním zvýšime podiel vzduchu v pôde, čím výrazne podporíme vitalitu a zdravotný stav rastliny. Na množstvo kvetov a dĺžku kvitnutia má veľký vplyv rez. Základom je jarný rez, ktorý vykonávame na začiatku pučania. Počas kvitnutia je veľmi dôležité odstraňovať odkvitnuté kvety. Je dobre odolná voči chorobám.
