Ruža mnohokvetá ´MARIA THERESIA®´ * Tantau, kont. 2 l
Ruža mnohokvetá ´MARIA THERESIA®´ * Tantau, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rosa floribunda ´Mariatheresia®´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VI - XI |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, humózna |
| Výška | 700-100 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -27°C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Odroda ´MARIATHERESIA®´ je zástupkyňou nostalgických a starodávnych ruží, pochádzajúcich z dielne šlachtiteľského domu Tantau. Miskovité kvety s husto naskladanými okvetnými lístkami dosahujú priemer 7-8 cm. Vyznačujú sa jemnou sviežou vôňou. Listy si zachovávajú lesklú tmavozelenú farbu aj vďaka dobrej odolnosti voči plesňovým chorobám a škvrnitosti. Tento kultivar je držiteľom viacerých ocenení a aj preto sa s obľubou využíva k výsadbe do skupinových i zmiešaných výsadieb.
Pestovanie: Ruža je ušľachtilá kvitnúca rastlina, ktorá vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny a vápnik. Pravidelným okopávaním zvýšime podiel vzduchu v pôde, čím výrazne podporíme vitalitu a zdravotný stav rastliny. Na množstvo kvetov a dĺžku kvitnutia má veľký vplyv rez. Základom je jarný rez, ktorý vykonávame na začiatku pučania. Počas kvitnutia je veľmi dôležité odstraňovať odkvitnuté kvety. Je dobre odolná voči chorobám.
