Ruža mnohokvetá ´STEPHANIE BARONIN ZU GUTTENBERG´ ** Tantau, kont. 2 l
Ruža mnohokvetá ´STEPHANIE BARONIN ZU GUTTENBERG´ ** Tantau, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rosa floribunda ´Stephanie Baronin zu Guttenberg´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | krémovo ružová |
| Doba kvitnutia | VI - XI |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, humózna |
| Výška | 50-80 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -27°C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Ruža ´STEPHANIE BARONIN ZU GUTTENBERG´ je nižšia mnohokvetá ruža, dorastajúca do 50-80 cm a šírky okolo 1 m. Patrí do série nostalgických hybridov od šľachtiteľa Tantau. Kvitne množstvom plných krémovobielych kvetov s jemným ružovým nádychom a príjemnou jemnou vôňou. Listy si zachovávajú zdravú lesklú tmavozelenú farbu.
Pestovanie: Ruža je ušľachtilá kvitnúca rastlina, ktorá vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny a vápnik. Pravidelným okopávaním zvýšime podiel vzduchu v pôde, čím výrazne podporíme vitalitu a zdravotný stav rastliny. Na množstvo kvetov a dĺžku kvitnutia má veľký vplyv rez. Základom je jarný rez, ktorý vykonávame na začiatku pučania. Počas kvitnutia je veľmi dôležité odstraňovať odkvitnuté kvety. Je dobre odolná voči chorobám.
