- Úvod
- >>
- Ruža pôdopokryvná RODY´, Tantau, kont. 2 l
Ruža pôdopokryvná RODY´, Tantau, kont. 2 l
Ruža pôdopokryvná RODY´, Tantau, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rosa ´RODY´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | cyklaménová |
| Doba kvitnutia | V-XI |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná |
| Výška | 50-80 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -24°C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Ruža ´RODY´ patrí medzi pôdopokryvné druhy. Vyšľachtená bola v roku 1994 spoločnosťou Rosen Tantau. Od neskorej jari vytvára množstvo romantických kvetov výraznej cyklaménovej farby. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči chorobám. Rastie kompaktne, a preto je ideálnou pre moderné, romantické záhrady, mestské zelené plochy či pestovanie v nádobách.
Pestovanie: Ruža je ušľachtilá kvitnúca rastlina, ktorá vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny a vápnik. Pravidelným okopávaním zvýšime podiel vzduchu v pôde, čím výrazne podporíme vitalitu a zdravotný stav rastliny. Na množstvo kvetov a dĺžku kvitnutia má veľký vplyv rez. Základom je jarný rez, ktorý vykonávame na začiatku pučania. Počas kvitnutia je veľmi dôležité odstraňovať odkvitnuté kvety. O tom sa viac dočítate v našom Pestovateľskom manuáli.
