Ruža popínavá ´OZEANA®´ *** Tantau, kont. 2 l
Ruža popínavá ´OZEANA®´ *** Tantau, kont. 2 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rosa hybrida ´Ozeana´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 15-20 cm |
| Kontajner | 2 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VI - X |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, humózna |
| Výška | 2-3 m |
| Šírka | 1-2 m |
| Intenzita rastu | stredná |
| Počet ks na m2 | 2-3 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Popínavá ruža ´Ozeana´ sa vyznačuje úchvatnými veľkými kvetmi ružovej farby a s každým závanom jemného vánku okolo seba intenzívne šíria sladkú vôňu s orientálnym nádychom. Táto ruža patrí medzi novšie kultivary, bola vyšľachtená v roku 2017. Vytvára silný ker, ktorý vytvára výhony do výšky až 3 m. Uplatňuje sa tiež ako solitérny ker, môže sa vysádzať aj v skupinách.
Pestovanie: Popínavé ruže pre svoje bohaté kvitnutie vyžaduje slnečné stanovisko, chránené pre silným vetrom. Vyžadujú priepustnú, hlinitú a výživnú pôdu, ktorú môžeme vylepšiť organickým alebo minerálnym hnojivom. Vysádzame ich v blízkosti opory, ktorou môže byť stena, konštrukcia alebo pergola vo vzdialenosti približne 10 cm. Výhony sadeníc prichytávame úchytkami k opore, až kým sa nezačnú samovoľne ovíjať okolo konštrukcie. Aby sme zabezpečili bohaté kvitnutie, dbáme na pravidelnú zálievku a pravidelný rez. Základom je jarný rez, ktorý vykonávame na začiatku vegetačného obdobia.
